top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

6. Kara Hafta İstanbul Festivali Başlıyor!

LiteraHaber 26-29 Kasım 2020 tarihlerinde, çevrimiçi ve çevrimdışı formatta düzenlenecek festivalde; dünyaca ünlü Ian Rankin, Michael Kardos, Niklas Natt och Dag gibi polisiye yazarlarının yanı sıra, Ahmet Ümit, Hakan Günday, Elçin Poyrazlar, Algan Sezgintüredi gibi sevilen Türk yazarlar da yer alacak. 


Türkiye'nin ilk ve tek polisiye edebiyat organizasyonu Kara Hafta İstanbul Festivali, bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle altıncı kez gerçekleştirilecek. Önceki yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming, Mike Hammer ve Sir Alfred Hitchcock onuruna gerçekleştirilen festivalin bu yılki teması ise polisiyenin mihenk taşlarından, ünlü Amerikalı yazar ve şair Edgar Allan Poe olacak. 


Geçtiğimiz yıl gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen ve büyük ilgi gören “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması” bu yıl yine 30 yaş altı genç yazarlar için İstanbul temasıyla düzenlenecek. Seçici kurulunda Ahmet Ümit, Adnan Özer, Algan Sezgintüredi, Nazlı Berivan Ak ve Can Erol’un bulunduğu yarışmada başvuru için son tarih 16 Kasım 2020.

Comentarios


bottom of page