top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Yılın yazarı etkinlikleri sempozyumla tamamlanacak


Nilüfer Belediyesi’nin “Yılın Yazarı Fakir Baykurt” etkinlikleri, 11-12 Aralık günlerinde çevrim içi olarak gerçekleşecek “Bozkırın Rengini Değiştiren Yazar Fakir Baykurt Sempozyumu”yla sona erecek.


Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, “2020-Yılın Yazarı Fakir Baykurt” etkinliklerini kapsamlı bir sempozyumla tamamlamaya hazırlanıyor.

Her yıl farklı bir yazara atfen yılın yazarı etkinlikleri gerçekleştiren ve 2020 yılında Fakir Baykurt’u “yılın yazarı” ilan eden Nilüfer Belediyesi, etkinlikleri “Bozkırın Rengini Değiştiren Yazar Fakir Baykurt Sempozyumu” ile sonlandıracak. Sempozyum, bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle çevrim içi gerçekleştirilecek.


Dopdolu Bir Program


Etkinlik 11 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Fakir Baykurt’un kızı Işık Baykurt, Yazar Ayla Kutlu ve Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Yazar Şafak Baba Pala’nın açılış konuşmaları ile başlayacak. “Köy Enstitüleri ve Edebiyat” başlığı ile düzenlenecek ve başkanlığını Turhan Günay’ın yapacağı ilk oturumun katılımcıları Adnan Binyazar, Nesrin Tanç, Niyazi Altunya ve Feyza Hepçilingirler olacak.

Sevengül Sönmez’in oturum başkanlığını yürüteceği “Edebiyatta Köy ve Kırsal İzleri” isimli ikinci oturumda ise Ahmet Ümit, Erkan Irmak ve Behçet Çelik söz alacak.


Yazarın yaşamının ve Türk edebiyatına katkılarının kapsamlı bir şekilde ele alınacağı sempozyumun ikinci gününde ise, “Fakir Baykurt’un Edebiyatımızdaki Yeri”, “Fakir Baykurt’un Yazı Serüveni” ve “Fakir Baykurt’un Yaşamından İzlenimler” isimli 3 oturum daha düzenlenecek. Bu oturumlarda Özge Şahin, Adnan Özyalçıner, Tahir İlkan, Bengü Vahapoğlu, Feridun Andaç, Şaban Akbaba, Nilüfer İnceman Akgün, Yalçın Armağan, Semih Poroy ve Haydar Ergülen gibi birbirinden değerli isimler sempozyum takipçileri ile çevrim içi olarak bir araya gelecek.


Kayıt Olmak Gerekiyor


Oturumların ardından canlı bağlantılar yoluyla Liselerarası Kitap Kapağı Tasarım Yarışması ile Yılın Yazarı Öykü Ödülü Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirilecek. Etkinlik, yazar ve şair Kemal Varol’un kapanış konuşması ile sona erecek.


İki gün sürecek “Bozkırın Rengini Değiştiren Yazar Fakir Baykurt Sempozyumu”nu takip etmek isteyenlerin niluferkutuphanelerı@nilufer.bel.tr adresine katılım taleplerini ileterek kayıt olmaları gerekiyor.


Kaynak: Nilüfer Belediyesi


Comments


bottom of page