top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

"1 Milyon Kitap" projesine tanınmış isimlerden tam destek

Geçtiğimiz yıl kitaba ulaşamayan 1 milyon çocuğu kitaplarla buluşturmayı amaçlayarak yola çıkan ve bugüne kadar 428.058 kitap dağıtarak, 71.343 çocuğun ilk kitaplığını kuran 1 Milyon Kitap Projesi’ne Türkiye’nin en önde gelen sanatçı, yazar ve bilim insanları da destek verdi.

Yeni kitap setinde Sezen Aksu, Gülben Ergen, Ahmet Güneştekin, Doğa Rutkay, Zülfü Livaneli ve Prof. Dr. Yankı Yazgan gibi isimlerin kaleminden çıkan hikayeler, tanınmış çizerlerin renkli resimleriyle yer alıyor. Prof. Dr. Selçuk Şirin tarafından bir sosyal girişim projesi olarak hayata geçirilen 1 Milyon Kitap Projesi için özel olarak hazırlanan Büyüyorum Seti www.1milyonkitap.com adresi üzerinden satışa sunuldu.

Kitaplarda bolca sevgi ve hayat var!


1 Milyon Kitap Projesi için özel olarak hazırlanan Büyüyorum Seti’nde Sezen Aksu, Gülben Ergen, Ahmet Güneştekin, Doğa Rutkay, Zülfü Livaneli ve Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın bizzat kaleme aldığı hikayelerden oluşan kitaplar yer alıyor. Kitaplardaki hikayelerin görsellerinde ise ulusal ve uluslararası arenada birçok ödüle sahip Sedef Gali, Banu Önal gibi çizer ve tasarımcıların imzası bulunuyor.

1 Milyon Kitap - Büyüyorum Seti’yle çocuklar, Sezen Aksu tarafından kaleme alınan Efe ve Bulut’la tanışacak; korku ve nefretin sevgi ve şefkate nasıl dönüşebileceğine tanıklık edecekler. Gülben Ergen’le Anadolu’da bir tren yolculuğuna çıkacak, dünyaca ünlü ressam Ahmet Güneştekin’le renkleri tanıyacak ve Doğa Rutkay’la doğada her mevsim, her gün ve her an keşfedilecek ne kadar çok şey olduğunun farkında varacaklar.