top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Agatha Christie’nin kitapları çizgi romana uyarlandı

Şimdiye kadar yüz farklı dile çevrilen eserleri tüm dünyada yüz milyonlarca, İngiltere’de ise bir milyar kopyanın üzerinde basılan, Polisiye Edebiyatının Kraliçesi Agatha Christie’nin sevilen kitapları yepyeni bir formatla okurların beğenisine sunuldu.


Agatha Christie’nin kült eserlerinden Doğu Ekspresinde Cinayet, Kütüphanedeki Ceset ve Gizli Düşman’ın çizgi roman uyarlamaları raflardaki yerini aldı.


Agatha Christie’nin en çarpıcı romanlarından Doğu Ekspresinde Cinayet, Benjamin von Eckartsberg tarafından çizgi romana uyarlandı. Hercule Poirot’nun dünyayla bağları kesilmiş bir trende meydana gelen gizemli bir cinayeti çözmeye çalıştığı Doğu Ekspresinde Cinayet çizgi romanının çizimleri ise Chaiko’ya ait.


Boğularak öldürülmüş, kimliği belirsiz bir kadının cesedi sabahın erken saatlerinde Arthur Bantry ve eşi Dorothy Bantry’nin evindeki kütüphanede bulunur. Christie’nin eşsiz karakterlerinden Bayan Marple’ın ikinci macerasına atıldığı Kütüphanedeki Ceset, Dominique Ziegler tarafından uyarlanırken, kitaptaki çizimler Oliver Dauger imzası taşıyor.


Agatha Christie’nin bir diğer sevilen kitabı Gizli Düşman’da Gözüpek dedektifler Tommy ve Tuppence ilk maceralarıyla karşınızda! Genç ikilinin giriştikleri ilk vakada başları belaya girer. Hele birileri tarafından bataklığın içine çekilecekleri akıllarının ucundan bile geçmez... Gizli Düşman’ın çizgi roman uyarlaması ve çizimleri Emilio Van Der Zuiden imzası taşıyor. Doğu Ekspresinde Cinayet ve Gizli Düşman’ın çizgi roman uyarlamalarını Gökçe Yavaş, Kütüphanedeki Ceset’i ise Berrak Kayaoğlu tercüme etti.


Tam adı Agatha Mary Clarissa Miller Christie Mallowan olan Agatha Christie, İngiliz yazar, polisiye edebiyatın en önemli isimlerinden biri ve dedektif Hercule Poirot karakterinin yaratıcısıdır. Mary Westmacott takma adıyla aşk romanları da yazmıştır.

Comments


bottom of page