top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Yaşadığımız hayata mahkûm muyuz?

Aynı Ben Değilim, kaç yaşında olursa olsun düşe kalka bisiklete binmeyi öğrenenleri anlatıyor; mutluluk, arayış, iç huzuru ve yaratıcılık peşinde daima değişime açık olan cesur insanları konu alıyor.

Yaşadığımız hayata mahkûm muyuz? Alışkanlıkların, rutinin, tekrarların esiri haline mi geldik? Aynı çevre, aynı iş, aynı sıkıntılar ve aynı tatminsizlikler…


Hep böyle mi devam edecek? Yoksa küçük bir adım atmak ve tatmin olduğun hayatı yaşamak bir hayal değil mi? Yeni bir meslek, yeni beceriler edinmek ve yeniden başlamak mümkün mü? Mesleğini genç yaşta, kendini tanımadan seçip sonrasında hayal kırıklığı, küskünlük içinde yaşayan kim bilir kaç kişi vardır? Yahut içine doğduğu muhitin, göreneklerin esiri olduğunu düşünen; toplumun, ailenin, çevrenin, işyerinin ve hatta kendi kendisinin koyduğu sınırlar içinde kalıp sıkıntı ve depresyon batağında tükenen kaç kişiyiz kim bilir? Damla Kunç Koçman başka seçeneklerimiz de olduğunu düşünüyor. Farklı kesimlerden gelen ve ileri yaşında hayatını değiştiren on iki kişinin çarpıcı hayat hikâyesiyle kanıtlıyor bu düşüncesini. Mesleğinden tatmin olmayıp yeni yetenekler edinenlerin, her defasında yeniden başlayanların; ağır hastalıkların, büyük talihsizliklerin ardından yaşamı kucaklayıp paylaşmayı keşfedenlerin; ait olmadığını hissettiği çevresini, işini terk edip yeni yollara koyulan ve kendini bulanların ilginç, çarpıcı öykülerini aktarıyor bu kitabında.


Ailesinin görevi sebebi ile Damla Kunç Koçman doğusundan batısına Türkiye’nin farklı şehirlerinde büyüdü. Okul hayatı boyunca çalışkan, hayallerinden vazgeçmeyen ve meraklı bir öğrenci oldu.


Hacettepe Kimya Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra ilaç firmalarında çalıştı. Kurduğu hayallerden biri de kendi işini kurmaktı. Bir süre ilaç firmalarına danışmanlık yaptı.


Anne olduktan sonra çocuk dünyasına ilgi duymaya başladı ve kariyer değişikliği yaparak Profesyonel Koç oldu. Coachman Eğitim ve Danışmanlık firmasının kurucusu olan Damla Kunç Koçman, yeni neslin gelecek dünyasına bilinçli olarak hazırlanması gerektiği görüşünden yola çıkarak çalışmalarını sürdürmektedir. 21. yy yetkinliklerini geliştirmek üzerine yeni nesil ebeveyn - çocuk atölyeleri düzenlemektedir. Bilimkurgu türünde çocuk kitabı yazmaktadır.


AYNI BEN DEĞİLİM

Damla Kunç Koçman

Eksik Parça Yayınları, 2023

Tür: Kişisel Gelişim

216 s.

Comments


bottom of page