top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Dünyaların Çoğulluğu dergisinin 11. sayısı yayınlandı

Dünyaların Çoğulluğu, kendisini “şu ana dek yaratılmış ve yaratılacak kurgu/gerçek dünyaların bulanık eskizi” olarak açıklayan edebiyat e-dergisinin yeni sayısının konusu: Henri MichauxBu sayıda "Henri Michaux" dosyası hazırlandı. Dosyanın içinde Tuğrul İnal'ın yazısı, Candan Dinç'in çevirisiyle Wallace Fowlie ve Allen Ginsburg'ün, Şevket Kadıoğlu'nun çevirisiyle Giuseppe Ungaretti'nin, Maurice Blanchot'nun, Jorge-Luis Borges'in yazısı, Henri Michaux'nun üç şiiri yer alıyor. Ayrıca Oğuz Tarihmen'ın çevirisiyle Paul Celan'ın Henri Michaux'ya bir şiiri de yer alıyor.


Şiir bölümünde ise Batuhan Çağlayan, Şevket Kadıoğlu, Bülent Tunga Yılmaz, Buğra Öztürk, Kenan Yücel, Uğur Ünen ve Nalan Kurunç şiirleriyle, Ayşe Nihal Akbulut "Miguel Hernández", Mehmet Bağış "Robert Desnos", Şevket Kadıoğlu ise "Jacques Prévert", "Vadim Kozovoï" ve "Saint-John Perse" şiir çevirileriyle katkıda bulundular.


Yazarların Dünyaları bölümünde ise Vadim Kozovoï'nın Maurice Blanchot yazısı bulunuyor.

Öykü bölümünde Tülinay Dalak'ın "Louis Aragon", Şevket Kadıoğlu'nun "Philippe Soupault" çevirileri yer alıyor.


Düzyazı bölümünde ise İlyaz Bingül yazısıyla, Kıvanç Tanrıyar "Kristin Dickinson", Şevket Kadıoğlu ise "Maurice Blanchot" çevirisiyle katkıda bulundular.

Comentários


bottom of page