top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Değişmek cesaret işidir

Jen Minkman'ın kaleme aldığı Duvar, okuyucuları kendi kültürleri, içinde yaşadıkları dünya ve bu dünyadaki yerleri hakkında düşünmeye sevk eden sürükleyici bir gençlik romanı.


"Leia on altı yaşındadır. Malikanede diğer gençlerle birlikte izole bir hayat yaşar. İçten içe, adasını ikiye bölen Duvar’ın ardında ne olduğunu merak eder. Bir gece zalim liderleri Saul’dan kaçarken Duvar’ın arkasındaki ‘Aptallar’dan biriyle tanışır. Walt ona bütün inançlarını tepetaklak edecek şeyler anlatır. Leia atalarının inşa ettiği Duvar’ın sırrını çözerken aynı zamanda yıkılması gerektiğini de düşünür. Ancak Duvar yıkıldığında onun dünyasından geriye ne kalacaktır. Duvar okuyucuları kendi kültürleri, içinde yaşadıkları dünya ve bu dünyadaki yerleri hakkında düşünmeye sevk eden sürükleyici bir gençlik romanı. Değişmek cesaret işidir."


Jen Minkman, (1978) Hollanda’da doğdu. Yüksek öğrenimi sırasında Avusturya, Belçika ve İngiltere’de yaşadı. Okumayı üç yaşında söken yazarımız o zamandan beridir durmadan okuyor. Genç yetişkinlere yönelik paranormal/fantezi, bilim kurgu, distopik kurgu ve aşk romanlarına bayılıyor. Okuduğu kitaplar yazdıklarına da yansıyor elbette. Dünya çapında tanınmış bir yazar olan Jen’in kitaplarını İngilizce dahil pekçok dilde bulmak mümkün. Jen Minkman Ulrech’te eşi ve iki gürültücü kuşla beraber yaşıyor.


DUVAR

Jen Minkman

Paris Yayınları, 2023

248 s.


Comments


bottom of page