top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması 2022 başvuruları başladı

Everest Yayınları’nın genç yazar adaylarına şans vermek ve Türk edebiyatına yeni isimler kazandırmak amacıyla başlattığı “İlk Roman Yarışması”na başvurular başladı.
Yaş sınırı olmayan yarışmaya daha önce hiçbir edebi türde kitabı yayımlanmamış yazarlar, ilk romanlarıyla katılabilecekler. Ayrıca yarışmaya katılacak kitaplar, daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olmalı. Romanlarda tür sınırlaması yok. Yarışmacılar, yarışmaya tek bir eserle katılabilirler.


Roman dosyaları, ilkroman@everestyayinlari.com adresine e-mail olarak gönderilebilir. Dosyayla birlikte katılımcının özgeçmişinin, posta adresi ve telefon numarasının da eklenmesi gerekmekte.


- Yarışmacılar, yarışmaya tek bir eserle katılabilirler.


- Yarışmaya son katılım tarihi 15 Temmuz 2022’dir.


- Yarışma sonucu 31 Ekim 2022’de basın yoluyla açıklanacaktır.


- Ödülü alan roman dosyası Ocak 2023’te Everest Yayınları’nca kitap olarak yayımlanacaktır.


- Yarışmayı kazanan yazar, eserin editöryal bir süreç sonunda yayımlanacağını, bu süreç içinde tavsiye edilecek değişiklikler konusunda karşılıklı anlaşma sağlanamaması durumunda, eserin yayımlanmayabileceğini kabul eder.


- Yarışmada birinci olan romanın 5 yıllık telif hakkı yayınevine ait olacaktır.


Seçici Kurul: Asuman Kafaoğlu-Büke, Bahriye Çeri, Gülfem Pamuk, Irmak Zileli ve Zekiye Antakyalıoğlu’ndan oluşmaktadır. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da birinci seçilen kitabın editörlüğünü Cemil Kavukçu üstlenecek, ön eleme ekibine başkanlık yapacak.

Comentarios


bottom of page