top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Bir fikir... Bir fikir daha...

Eda Albayrak’ın sevilen serisi Bidigago’nun üçüncü kitabı Fikrin Ustaları geliştirilmiş yeni baskısıyla yayında.

Fikrin Ustaları, şekilsel ve sözel düşünme becerilerimizi kullanarak yeni bir şey üretmemizi ya da var olan bir şeye farklı açıdan bakmamızı sağlayan etkinlikleriyle yaratıcı düşünmeyi geliştirmeyi amaçlıyor.

Deneyime ve maceraya açık, duyarlı, oyuncu, ısrarcı, meraklı, sade ve özgün tutumları destekleyen içeriğiyle çocukları yaratıcılık evrenine yolculuk yapmaya çağırıyor. Kitabın birbirinden renkli karakterlerin sınıf ortamında kurduğu diyaloglarla gelişen kurgusu, çocuk okurun kalbini fethediyor.Bir fikir... Bir fikir daha...

Neler olur neler,

bir düşünmeye başla!

Ne kaşık ne kepçe...


Fikir ustası düşününce,

Her şey dönüyor

akıl değirmeninde.


Eda Albayrak 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede AdSchool İstanbul Reklam Tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. TÜBİTAK'ın Yeditepe Üniversitesi tarafından yürütülen medya içerik çözümleme sistemi projesinde yer almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesinde medya alanında çalışmalarını sürdürmüştür. 2012 yılından bu yana yaratıcı zeka alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Bilmece ve Bulmacalar, Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman kategorilerinde eserler kaleme almıştır.


FİKRİN USTALARI BİDİGAGO

Eda Albayrak

Doğan Çocuk, 2022

Resimleyen: Bige Doğu

Hedef Kitle: 8+ yaş

160 s.

bottom of page