top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

İşte Hayat & Hayat İşte

Aslı Karataş, İşte Hayat & Hayat İşte kitabında kendi olma yolculuğunda okurun elinden tutuyor ve ona yeni kapılar açıyor...Deneyim, değişim, dönüşüm, çocuk olmak/çocuk kalmak, değerli hissetme, koşulsuz sevgi, özsaygı ve özşefkat, kalp ve ruh farkındalığı, kendi olmak, kendinden vazgeçmemek, farkındalık, algı, hayır diyebilmek, duygu yönetimi, güçlü olmak, kendine güven, mutluluk, empati, vicdan, merhamet, adalet, yardımseverlik, denge ve hayaller...


Artık doyumsuz ve gün geçtikçe daha da mutsuzlaştığımız yaşamlarımız var. Doğduğumuz andan itibaren sahip olmamız gerekenlerin öğretildiği, böylece mutlu olacağımıza inandırıldığımız, bu yüzden kendimiz olmaktan vazgeçip istenen olmaya çabaladığımız, anlamın ve değerin eksik olduğu yaşamlar...


Oysa öğrenmeye, gelişmeye, keşfetmeye, anlamaya, en önemlisi de kendimiz olmaya geldik bu dünyaya.


Aslı Karataş, 1978 yılında Muğla’da doğdu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünde ön lisansını tamamladıktan sonra aynı üniversitede İktisat bölümünde lisans eğitimine devam etti. Akademisyenlik hayalinin peşinde MSKÜ İktisat ana bilim dalında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Tez çalışmalarında kadın emeği, kamusal alanda kadın ve emek piyasalarında kadınların yaşadığı sorunları inceledi. Bugün mezun olduğu okulda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Profesyonel meslek yaşamında hem akademik alanda hem de sosyal sorumluluk bağlamında kadın merkezli ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışmalar yapan Karataş, 2008 yılından beri TOBB Muğla Kadın Girişimciler Kurulu üyesidir ve halen bu sivil toplum örgütünde başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Aynı zamanda birçok kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerine genelde sektörleriyle ilgili, özelde kişisel gelişim ve motivasyon konularıyla ilgili eğitimler vermektedir.


İŞTE HAYAT & HAYAT İŞTE

Aslı Karataş

Doğan Solibri, 2024

Tür: Kişisel Gelişim

144 s.

Comments


bottom of page