top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Süper arızalı ve aynı zamanda gayet normal bir aile

Bir, yalan detektörü, bir kahin, bir telekinetik ve bir dolandırıcı. Kaşık Bükenler, her bir ferdi özel biri olma potansiyeliyle lanetlenmiş, süper arızalı ve aynı zamanda gayet normal bir ailenin üç kuşaklık tuhaf ve efsanevi hikâyesi.

Astral seyahatçi Maureen, yalan detektörü Irene, kahin Buddy, telekinetik becerileriyle Frankie ve onlara liderlik eden usta dolandırıcı Teddy… Muhteşem Telemachus Ailesi 1970’lerin ortalarında, sihirbazlık ve zihin okuma gösterileriyle ülke çapında üne kavuşmuşlardı. Ancak bir gece, televizyonda, hem de canlı yayında, sihir onları terk edince tüm aile utançlarıyla birlikte Şikago’ya çekilip görünmez olmayı seçti.

Artık hiç kimsenin hatırlamadığı bu aileyle yirmi yıl sonra yeniden karşılaşıyoruz. Televizyondaki rezaletten çok sonra doğan torun Matty, kendi güçlerini keşfettikçe, bitkin, bitik –ve bu halde bile kapıya Gizli Servis’i getirmeyi becermiş– ailesinin hâlâ ve gerçek manada muhteşem olduğunu fark ediyor.


Daryl Gregory, Amerikalı bilimkurgu, fantezi ve çizgi roman yazarıdır. Gregory, Michigan Eyalet Üniversitesi Clarion bilim kurgu atölyesinin 1988 mezunudur ve Pandemonium adlı romanıyla 2009 Crawford Ödülünü kazanmıştır.


KAŞIK BÜKENLER

Daryl Gregory

Domingo Yayınevi, 2023

Çeviri: Emre Ülgen Dal

Editör: Algan Sezgintüredi

488 s.

Comments


bottom of page