top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

KulturALiterA Kitap Kulübü 2023 Ekim buluşması

KulturALiterA Kitap Kulübü Ekim ayında 29’uncu toplantısını gerçekleştiriyor. Ekim kitabı Çağdaş Türk Edebiyatı’nın önemli ve de renkli yazarlarından Başar Başarırın son romanı Dünyanın Bütün Fıstıkları. Toplantı Başar Başarırın katılımıyla gerçekleşecek.


"Baksanıza bütün şu yalnız insanlara. Bu kadar yalnızlık nereden gelir? Ve acaba nereye aittir yalnız insanlar? Nerede olmaları gerekir?”


"Dünyanın Bütün Fıstıkları, bir Türkiye hikâyesi. Köylü ile kentlinin karşı karşıya geldiği bir hikâye. Köyün ve köylünün olduğu yerde doğa kahramanlardan biri olmaz mı? Olur tabii. Hiç anlaşamayan iki kardeşin, Aksel ve Seyfettin’in hikâyesi. E Türkiye’nin hikâyesi anlatılırken aile masaya yatırılmaz mı, kol kırılır yen içinde kalır diye diye kangrene dönüşen aile meseleleri… Bir de şifacı Meryem Ana karıştı mı işin içine. Başar Başarır hem ağlatıyor hem güldürüyor. Bizi bize anlatırken, çağdaş bir masala davet ediyor okurlarını. Konuşacak çok şey var bu masalda. Biz de bunları paylaşmaya davet ediyoruz sizi.


KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne yine kayıt bölümünden bağış da yapabilirler.


Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 25 Ekim Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.


Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kaydolurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.


Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor."

Comments


bottom of page