top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

KulturALiterA Kitap Kulübü Ağustos 2023 Buluşması

KulturALiterA Kitap Kulübü Ağustos ayında 27’inci çevrimiçi toplantısını gerçekleştiriyor. Ağustos kitabı Arjantinli yazar Samanta Schweblin’in Yedi Boş Ev isimli öykü kitabı."Her şeyi sınıflandır. Gözden çıkardığın şeyleri bağışla. Önemli şeyleri kutula. Ölüme odaklan. Araya girerse onu görmezden gel.”

"Samanta Schweblin, Yedi Boş Ev’in öykülerinde insanın içindeki karanlığın dehlizlerinde yolculuğa çıkarıyor okurunu. Ama öyküleri karanlık değil, mizah ve okuru kendine çeken edebi dil nedeniyle keyifli bir yolculuk bu. Kitaptaki yedi öykünün merkezinde de ev var. Aile, delilik, ölüm, hastalık, yalnızlık bu evlerin içinde ve etrafında dolanıp Schweblin’in gözünden anlamlarına kavuşuyorlar. Yazarımız sinema eğitimi almış. Bu durum öykülere de yansımış olmalı ki okurken sahne sahne gözümüzde canlanıyor hikâyeler.


KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne yine kayıt bölümünden bağış da yapabilirler.

Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 30 Ağustos Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.


Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kaydolurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz."


Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.


Comments


bottom of page