top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

KulturALiterA Kitap Kulübü Kasım 2022 Buluşması

KulturALiterA Kitap Kulübü kasım ayında 20’nci toplantısını gerçekleştiriyor. Kasım kitabı, öyküleri ile gönlümüze taht kuran Mahir Ünsal Eriş’in raflarda henüz yerini almış romanı: Gaip. Toplantı Mahir Ünsal Eriş’in de katılımıyla gerçekleşecek."Demek ki insanı hatıraları var ediyordu. Mazisi insanı titiz bir ustalıkla sıfırdan alıp olduğu güne getiriyor, onu günlerinden imal ediyordu. Geçmiş olmayınca, anılar bulunmayınca insan hiç kimse oluyordu.”

"Gaip tefrika bir roman olarak doğdu. Geçtiğimiz yıl Storytel üzerinden okur-dinleyicilerle bölümler halinde buluştu. Şimdi ise kitap olarak elimizde. Bir trafik kazasında hafızasını kaybeden ve sonrasında geçmişinin peşine düşen bir adamın hikâyesini konuşacağız bu toplantımızda. Kahramanımız kendi geçmişine doğru yolculuk ederken, biz de hem kendi geçmişimizle hem Türkiye’nin geçmişi ile buluşacağız. Aile, iyilik ve kötülük, hatırlamak ve unutmak, hafıza, geçmiş ve gelecek, özetle yaşamı konuşacağız yine.


KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. İsteyen katılımcılarımız kitap kulübüne yine kayıt bölümünden bağış da yapabilirler. Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 30 Kasım Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübümüze kaydolmak.


Kayıtla ilgili önemli not:

Etkinliğimize kaydolurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. "


Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.


Şule Tüzül’ün moderatörlüğü ile Kitap Kulübü

 Her ay bir kitap üzerine konuşuyoruz

 Bu ay Mahir Ünsal Eriş’in Gaip isimli romanını okuyoruz

 Kulübümüz herkese açık ve ÜCRETSİZ

 30 Kasım’da ZOOM’da buluşuyoruz

 Katılım için kayıt yaptırmayı unutmayınız: www.kulturalitera.com

bottom of page