top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

KulturALiterA Kitap Kulübü Mart 2022 Buluşması

KulturaLitera’nın Mart ayı Kitap Kulübü buluşması Can Yayınları Çağdaş Edebiyat editörü Cem Alpan’ın katılımıyla gerçekleşecek.


KulturALiterA Kitap Kulübü'nün Mart ayı kitabı, şu sıralar dünyada olduğu gibi Türkiye’de de okur sayısı hızla artan Douglas Stuart’ın Shuggie Bain isimli romanı.


KulturALiterA Kitap Kulübü Mart ayında on ikinci toplantısını gerçekleştiriyor. "Kulübümüzün bir yaşını doldurmasının mutluluk ve gururu içindeyiz. Bu nedenle bu toplantımız daha özel bizim için."


Douglas Stuart’ın ilk romanı olan Shuggie Bain, 2020’de yayınlandığında başta “Booker” olmak üzere birçok ödül almış bir kitap. Bu kadar ilgi görmesinde otobiyografik bir roman olmasının etkisi büyük olsa da, eleştirmenler yoksulluk, aile, kimlik, sevgi ve umut kavramlarının toplumsal ve siyasal tarihi de içine alarak ustaca kurgulandığı görüşünde birleşiyorlar. Douglas Stuart, romanına dair şöyle diyor:


“Sighthill, Glasgow’da büyüdüm. Çocukluğum boyunca bağımlılıkla mücadele eden bekâr bir annenin eşcinsel oğluydum. Bu kitap bu şehre yazılmış bir aşk hikâyesidir.”


"Yokluk içinde yalnız bir çocuk olmak yetmiyormuş gibi, annesinin sorunlarını ve toplum baskısını da sırtına yükleyerek yaşam ve var olma mücadelesi veren Shuggie Bain’in hikâyesini gelin birlikte konuşalım, paylaşalım.


KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ."


Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 30 Mart Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve kitap kulübüne kaydolmak.


Yürütücü: Şule Tüzül

Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altı Üstü Kitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.


Saat ve Yer:

30 Mart 2022

Saat 19:30

Zoom

Kommentarer


bottom of page