top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

KulturALiterA Kitap Kulübü Temmuz 2023 Buluşması

KulturALiterA Kitap Kulübü Temmuz ayında 26’ıncı çevrimiçi toplantısını gerçekleştiriyor. Temmuz kitabı 2023 Booker Ödülü’nü alan Georgi Gospodinov’un Zaman Sığınağı isimli romanı.


"Aynı hikâyeye kimsenin iki kez giremeyeceği doğru değil. Girebilir. Bunu yapacağız.”

Bulgar yazar Georgi Gospodinov, Zaman Sığınağı’nda geçmişi dert edinen iki kahramanın hayalle gerçeği geçmişin dehlizlerinde buluşturma macerasına davet ediyor okuru. Bunu yaparken tarih eleştirisi yapan bir edebiyat eseri ortaya koyuyor. Borges’ten Beatles’a, Thomas Mann’dan Dostoyevski’ye, Virginia Woolf’a birçok isim satır aralarında görünüp kayboluyor. Her ne kadar alzheimer hastaları ve yaşlılar romanın ön plana çıkan kahramanları olsa da, zamanı odağına alan romanın ana meselesi İkinci Dünya Savaşı ve Nazizm. “Günlük yaşam ne zaman tarih olur?” diye soruyor romanının bir yerinde Gospodinov. KulturaLitera Kitap Kulübü herkese açık ve ÜCRETSİZ. İsteyen katılımcılar kitap kulübüne yine kayıt bölümünden bağış da yapabilirler. Kultura Litera Kitap Kulübü’nün bu toplantısı zoom üzerinden canlı olarak 26 Temmuz Çarşamba günü Türkiye saatiyle 19.30’da başlayacak. Tek yapmanız gereken ayın kitabını okumak ve sitemiz aracılığıyla kitap kulübüne kaydolmak.

"Kayıtla ilgili önemli not: Etkinliğimize kaydolurken açılan sayfada pound para birimi değerinde bir ücret bölümü göreceksiniz, ücretsiz katılmak için oraya sadece 0 yazmanız yeterli. Ancak kitap kulübümüze bir bağış yapmak isterseniz (istediğiniz rakamı seçebilirsiniz) sizin yazdığınız rakama göre bankanızdan o günün kurundan TL olarak otomatik çekim yapılacaktır. Yaptığınız bağışlar KulturaLitera Kitap Kulübü'nün devamlılığını sağlamaya ve site üzerinden yapılan kayıtlar için KulturaLitera olarak ödediğimiz mecburi sabit ücrete destek olacaktır. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz."

Yürütücü: Şule Tüzül Kitaplar üzerine düşünür, yazar, konuşur. Başta Edebiyathaber, LiteraEdebiyat ve Altıüstükitap olmak üzere farklı mecralarda edebiyat ve kitaplar üzerine yazıyor. Edebiyathaber ve Videogren youtube sayfalarında, Altı Üstü Kitap Podcast programında ve fırsat bulduğu her yerde kitaplar üzerine konuşuyor.

Comments


bottom of page