top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Hayat, tam da kendimizi bulduğumuz yerde başlar

Üç kitaptan oluşan fantastik roman serisi Lili May’de okurlar, gencecik bir kızın kendi tercihleri sonucunda yaşadığı zorluk ve güzelliklere tanıklık ediyor. Hatice Aksüt’ün yarattığı fantastik dünyada, herkesin kendi gerçek hayatından kesitler de bulabileceği bu sürükleyici macera, genç yetişkinlere hayatın her zaman sürprizlerle dolu olduğunu ve hayatın, tam da kendimizi bulduğumuz noktada başladığını hatırlatıyor.


Hatice Aksüt imzalı Lili May serisinin ilk kitabı Ada Krallığı, okuyucuları savaşlar, uçurumlar ve cadılarla bezeli nefes kesen bir serüvene davet ediyor. Serinin ikinci kitabı Saf Topraklar’da Lili May bu defa kendini, doğasını, gücünü ortaya çıkartmış bir kahraman olarak mucizesinin peşine düşüyor, fantastik dünyanın tüm katmanlarından geçiyor ve büyüleyici bir hikâyeye daha imza atıyor. Serinin üçüncü kitabı Karakatman’da ise, içindeki kahramanı bulduktan, güçlerini tanıdıktan sonra çok daha zorlu maceralara yelken açıp “hayat”ı korumak, güzelleştirmek için uğraşan Lili May, son büyük macerasıyla karşı karşıya kalıyor.


Ada Krallığı

Otuz yıl önce yaşanan bir savaş ve galibiyet uğruna feda edilenler... Karabasan’ın lanetli “Düşsüzler” ordusu... Rüyalara mezar olmuş, Ada Krallığı’nı kendi topraklarına hapsetmiş bir uçurum ve bu uçurumun diğer tarafında her şeye rağmen huzur içinde yaşamaya çalışan insanlar... Karanlık tarafta sıkışıp kalmış olan kudretli bir cadının laneti aşıp karşı kıyıya geçmesiyle başlayan macera, kendini keşfetmeye çalışan genç bir kızın zorlu yolculuğuna dönüşüyor. Lili May, bu zorlu yolculuğu tamamlayabilecek mi? Lili May’in bu zorlu yolculuğu Âdemoğulları’nın kaderini değiştirebilecek mi? Lili May serisi, ilk kitabı olan Ada Krallığı ile okuyucularını nefes kesecek bir serüvene davet ediyor.Saf Topraklar

Lili May efsanesi ikinci kitabı Saf Topraklar ile devam ediyor. “Her yolculuğun sonunda değişirsin, aynı kalmazsın.” Yaşadığı nefes kesen maceraların sonunda kimliğini keşfeden Lili, artık büyükannesinin huzurlu bahçesinde sakince yaşayan genç bir kız değil. Kendini, doğasını, gücünü ortaya çıkartmış bir kahraman. Lili kahraman olarak kalabilecek mi? İçinden çıkan güç, hayatına eklenen güzel bir armağan mı, yoksa bir bela mı? Lili May, mucizesinin peşine düşüyor, fantastik dünyanın tüm katmanlarından geçiyor ve hayatımıza büyüleyici bir hikâye daha ekliyor.

Karakatman<