top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Değişen iş dünyasında var olabilme rehberi

Bağımsızlığa, ilhama ve en önemlisi dengeye ulaşmak için freelance ekosistemi içinde nasıl yer alacağınıza dair güçlendirici bir rehber, Madem Yeri Ve Zamanı Geldi, çıktı.

Kabul edelim, içinde yaşadığımız belirsizlik çağında, doğru yönü bulmak, doğru hamleleri yapmak ve organizasyonları ileriye taşımak yepyeni beceriler gerektiriyor. Tüm dünyada oldukça güzel işleyen ve her geçen gün yaygınlaşan freelance çalışma modeli artık ülkemizde de dikkate alınan bir seçenek haline geldi. Serbest çalışmak istiyorsunuz. Kariyerinizin sizin için kendi koşullarınıza ve kendi başarı tanımınıza göre belirlenmesini sağlamak istiyorsunuz.


Özerklik, esneklik ve çeşitlilik istiyorsunuz. Peki nereden başlayacaksınız? Ya da işveren tarafındasınız ve bu yeni sistemin organizasyonunuza uyum sürecini kolaylaştırmak istiyorsunuz. Tüm bu dönüşümü nasıl başaracak, serbest çalışanlarla nerede ve nasıl buluşacak, kendi organizasyonunuzla uyumlarını nasıl sağlayacaksınız?


Gerçek hayattaki başarı öyküleri, pratik ipuçları, uzman rehberliğiyle Madem Yeri ve Zamanı Geldi kariyerinizi, gelirinizi ve hayatınızı kontrol altına almanız için size yeni bir bakış açısı sunuyor. Müşteri bulmaktan gerçek değerinizi yansıtan oranları belirlemeye, serbest çalışanlarla buluşmaktan yeni platformlar oluşturmaya kadar freelance ekosistemi hakkında kapsamlı bir anlayış kazandırıyor.


Uzun yıllar kurumsal iş hayatında elde ettiği deneyimlerini şimdi girişimci-bağımsız çalışan dünyasında titizlikle kullanan ve yepyeni bir alan yaratan Zeynep Bilgiç, tecrübeleriyle başarılı serbest meslek hayatınıza başlamanız için bilmeniz gereken her şey konusunda size rehberlik ediyor.


Zeynep Bilgiç, lisans derecesini Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladıktan sonra, 2006 yılında İngiltere’de Manchester Metropolitan Üniversitesi Business School’da MBA eğitimini tamamladı.


Yaklaşık 20 yıllık kurumsal hayat tecrübesinin başında MBA eğitimini tamamladıktan sonra, finans alanında analist ve danışman olarak çeşitli sektörlerde finansal yeniden yapılandırma ve değişim yönetimi projelerinde yer aldı.


2010 yılı itibari ile EBRD’nin (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) de ortak olduğu Actera Group portföy şirketlerinden biri olan Dünya Varlık bünyesinde çalışmıştır. Bu çatı altındaki 10 yıllık kariyeri boyunca Proje Yönetimi, İletişim, Akademi ve İnsan Kaynakları alanlarında yöneticilik yapmış, en son Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.


Türkiye genelindeki bölge müdürlükleri, Akademi ve Ar-Ge merkezi kuruluş projelerine ve Şirketin, İnsan Kaynakları ve Eğitim alanlarında ulusal ve uluslararası ödüller kazanmasına liderlik etti.


TEGEP (Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra TURKISHWIN’de gönüllü mentör olarak yer almaktadır.


MADEM YERİ VE ZAMANI GELDİ

Zeynep Bilgiç

Nova Kitap, 2023

Comments


bottom of page