top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Mahir Ünsal Eriş ile Hikâyede Zaman ve Mekan

Mahir Ünsal Eriş’in yürütücülüğünde gerçekleşecek bu atölye çalışmasında, kurmacanın yaratım süreci zaman ve mekan bağlamında ele alınacak. Öykü ve roman türlerinde zamanın ve mekanın inşası, anlatıyı kurmada üstlendikleri hayati göreve odaklanılacak.

Katılımcılar atölye boyunca yazı alıştırmalarının yanı sıra eş zamanlı olarak Türk ve dünya edebiyatının önemli öykücüleri ve romanlarından örnekler üzerinde çalışma imkanı da bulacaklar. İsteyen katılımcılar daha önce kaleme aldıkları metinlerden bir bölümünü (2 A4 sayfasını geçmemek üzere) atölye yürütücüsünün değerlendirmesi için kulturalitera@gmail.com adresine, çalışmadan en geç iki gün öncesine kadar gönderebilirler.


Mahir Ünsal Eriş'in öykülerini topladığı Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde adlı ilk kitabı 2012 yılında İletişim Yayınları’ndan çıktı. 2013 yılında çıkan Olduğu Kadar Güzeldik adlı ikinci öykü kitabı, 2014 yılında, 60. Sait Faik Öykü Armağanı’na layık görüldü. 2015 tarihinde kaleme aldığı ilk romanı Dünya Bu Kadar (İletişim Yayınları)’ın ardından Öbürküler (Kara Karga Yayınları), Diğerleri (Kara Karga Yayınları), Sarıyaz ve Kara Yarısı (Can Yayınları) adlı kitapları yayımlandı.


Genç yaşlardan beri çevirmenlik yapan Eriş, İspanyolca, İngilizce, Portekizce, Fransızca, İbranice gibi çeşitli dillerden çok sayıda kitap, makale ve öyküyü dilimize kazandırmıştır.

İlk olarak Gümüşlük Akademisi ve Mim Sanat bünyesinde dil ve edebiyat atölyeleri vermeye başlayan Eriş, online ve yüz yüze atölye çalışmalarına Kultura Litera bünyesinde devam etmektedir.


Saat ve Yer

19 Mart 2022

21:00 zoom


Kayıt için;

Comments


bottom of page