top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Milliyet Sanat Nisan 2023 sayısı çıktı

Milliyet Sanat, Nisan 2023 kapağında okurlarını 20. yüzyıla damga vurmuş büyük İspanyol ressam Pablo Picasso’nun Ara Güler imzalı fotoğrafıyla karşılıyor! Sanat tarihinin talihi Picasso, ölümünün 50. yılında İspanya ve Fransa’nın işbirliğiyle hayata geçirilen “Picasso Celebration” projesi kapsamında dünya genelinde gerçekleştirilecek yaklaşık 50 sergiyle anılacak.


Yeni sayıda ayrıca, ödüllü “Karanlık Gece” filmiyle vizyonda izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Berkay Ateş’in röportajı, 42. İstanbul Film Festivali dosyası, depremzede sahafların hikâyeleri, Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar’ının ilk Yunanca baskısı, Arkas Sanat Merkezi’nin “Pencere” sergisi, Metallica’nın “72 Seasons” adlı yeni albümü ve filmi, çocuk tiyatrosu üzerine bir röportaj ve çok daha fazlası sanatseverleri bekliyor.

Nisan 2022 sayısında, ele avuca sığmaz deha Picasso’yu kapağına taşıyan Milliyet Sanat, sanatçının vefatının 50. yılında hayata geçirilen ve merkezinde ünlü Guernica tablosunun yer aldığı “Picasso Celebration” projesine geniş yer ayırıyor. Ayın Söyleşisi için Asu Maro’nun konuğu, Özcan Alper’in son filmi “Karanlık Gece” ile bu ay sinemalarda izleyeceğimiz Berkay Ateş oluyor. İkili, Ateş’in kamera önünde ve tiyatro sahnelerinde doludizgin giden 10 yılı üzerine içten bir sohbete imza atıyor.


Okurlarına William Friedkin retrospektifi, Kerem Ayan ile röportaj, programdan seçme filmlerle dolu dolu bir 42. İstanbul Film Festivali dosyası sunan Milliyet Sanat’ın Nisan 2023 sayısında İzmir’deki Hermes Sahaf'ın sahibi Ümit Nar’ın, depremzede sahaflarla görüşüp kaleme aldığı özel bir yazı da yer alıyor.


Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar romanını “Αποσυνάγωγοι” adıyla ilk kez Yunancaya çeviren Niki Stavridi romanı kendi gözünden anlatırken, Tiyatro Tempo’nun kurucusu ve Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Birliği Türkiye Merkezi Başkanı Haluk Yüce, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle çocuk tiyatrosu üzerine konuşuyor.


Yeni sayının her zamanki gibi zengin içeriğinde ayrıca Arkas Sanat Merkezi’nin 90 eserlik bir seçkiden oluşan “Pencere” sergisine ve Metallica’nın uzun süredir üstünde çalıştığı 11. albümü “72 Seasons” ile 13 Nisan’da dünya çapında sinemalarda gösterilecek aynı isimdeki filmine dair bir inceleme yazıları da okurlarla buluşuyor. Milliyet Sanat’ın müzik, edebiyat, plastik sanatlar, sinema, podcast ve sahne sanatları sayfalarında daha birçok ilgi çekici röportaj, kültür sanat dünyasının nabzını tutan renkli haberler, köşe yazıları ve kapsamlı incelemeler sanatseverleri bekliyor.

Comments


bottom of page