top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

MonoKL'dan 3 Yeni Kitap

MonoKL Yayınları'nın yeni kitapları arasında, Jon Fosse'den Melankoli I-II, günümüzün en önemli filozofu Slavoj Zizek'den Olay, Prizmatik bir roman Sen Suçların Hesabını Tutsan yer alıyor.


Melankoli I-II, dünyanın ve yaşamın gerçekliğine bir meydan okuma ve aynı zamanda düşlere, yanılsamalara, hayallere karmaşık bir övgü. Günümüzün en önemli filozofu Slavoj Zizek, Olay’da hayatı boyunca geliştirdiği felsefi projesinin temel kavramını çeşitli anlam evrenleri etrafında ele alıyor. Prizmatik bir roman Sen Suçların Hesabını Tutsan, Romanya’daki işi için oğlunu geride bırakan bir annenin oğlunun üstünde bıraktığı silinmez izleri konu ediniyor.

Jon Fosse, Melankoli I-II: Jon Fosse, bir ressamın dünyasına götürüyor bizleri bu defa. Ressamın melankolik ve kırılgan dünyasındaki özel ışığı ve güzelliği sergiliyor. Melankoli I-II, dünyanın ve yaşamın gerçekliğine bir meydan okuma ve aynı zamanda düşlere, yanılsamalara, hayallere karmaşık bir övgü.


MonoKL Yayınları, 2023

Çeviri: Banu Gürsaler Syvertsen

352 s.


Andrea Bajani, Sen Suçların Hesabını Tutsan: İtalyan Edebiyatı'nın dünya edebiyatına sunduğu yıldız isimlerden Andrea Bajani ilk kez Türkçede: "Sen Suçların Hesabını Tutsan"


MonoKL Yayınları, 2023

Çeviri: Ebru Sarıkaya

160 s.


Slavoj Zizek, Olay: Günümüzün en popüler filozofu Slavoj Zizek, Olay’da hayatı boyunca geliştirdiği felsefi projesinin temel kavramını çeşitli anlam evrenleri etrafında ele alıyor. Bu anlam evrenleri sırasıyla Budizm, Psikanaliz ve Batı Felsefesi’dir. Zizek, sinemadan bol örnekler eşliğinde, benliğin olmamasından sorumlu bir benlik anlayışına doğru felsefi bir yolculuğa çıkarıyor bizleri.


MonoKL Yayınları, 2023

Çeviri: Onur Gayretli

144 s.

bottom of page