top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Şanu’yla birlikte doğanın ve Arhavi’nin izinde…

Bir çocuğun kökleriyle, doğayla ve Arhavi’yle derin bağlarını keşfettiği, fantastik ögelerle renklenen Şanu, sadece genç okurların değil, her yaştan okura hitap ediyor.

Merak ettiği memleketini görmek için Arhavi’ye, Nana’sının yanına giden Laz kızı Şanu, doğayı tarumar eden istilacı Kabkaların arasına düşer. Bir zamanlar derelerin özgürce aktığı, ormanların sayısız canlıya yuva olduğu, birbirinden güzel evlerle çevrili Arhavi’nin değişimi, Şanu’ya insan olmanın anlamını sorgulatacaktır.


Nazlı Demet Uyanık 20 Mayıs 1988’de Kadıköy’de doğdu. Yazlarını memleketi Arhavi’de geçirdi. 2010’da Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitirdi. Arhavi’nin doğası için on yıl boyunca aktif olarak mücadele etti. Sırtında Sepeti, Lemur Dergi, Bilim ve Gelecek, Kafkaokur, Yeşil Direniş, ARETE gibi çeşitli kitap, dergilerde yazıları yayınlandı. 2021’de İstanbul Üniversitesi’nde Orman Mühendisliği yüksek lisans programına kabul edildi. Dans etmeyi, okuyup yazmayı, doğayı ve hayvanları çok seviyor.


ŞANU

Nazlı Demet Uyanık

Meav Yayınları, 2023

Yaş aralığı: 12 yaş ve üzeri

96 s.

Comments


bottom of page