top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Selvi Boylum Al Yazmalım, Ahmet Mümtaz Taylan'ın sesiyle bizimle

Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un unutulmaz eseri Selvi Boylum Al Yazmalım, Ahmet Mümtaz Taylan'ın sesiyle Storytel'de. 'Sevgi neydi? Sevgi emekti, uçuşan yaprak, boş bir salıncak. Emek mi, aşk mı? Süreklilik mi, değişim mi? İkisini de arzulayan, isteyen insanın kaderi ne olabilir?'


Kırgız halkının toplumsal ve siyasal geçiş süreçlerinde, kriz anlarında yaşadığı büyük acıları eserlerinde çoktan klasikleşmiş hikâyelerle anlatan Türkiye’de Onk Ajans tarafından temsil edilen ve Ketebe Yayınları tarafından kitapları basılı hale getirilen Cengiz Aytmatov, Selvi Boylum Al Yazmalım’da da aynı yolu izliyor. Bir yandan birbirini seven ve talihsiz bir olay sonucu yolları ayrılan ve nihayetinde garip bir tesadüfle tekrar karşılaşan iki insanın parçalanmış hayatlarını, aşklarını resmediyor; bir yandan da hızla gelişen teknolojinin ve sanayileşmenin Kırgız toplumu üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi ustalıkla gözler önüne seriyor.

Bu ünlü eseri seslendiren Ahmet Mümtaz Taylan, ‘Atıf Yılmaz'ın usta yönetimiyle unutulmaz filmler envanterimizin demirbaşları arasına giren bu büyük hikayeyi, yaratıcısı Aytmatov'un kaleminden yeniden okumaktan büyük keyif aldım. Dinlemek isterseniz buyurunuz’ dedi.


Storytel aboneleri, 4.000’in üzerinde Türkçe sesli kitabı, 2.000’in üzerinde Türkçe e- kitabı, 100.000’den fazla İngilizce sesli kitabı, 125.000’nin üzerinde İngilizce e-kitabı ve birçok podcast’i sınırsız dinleyebiliyor. 

 

Dünyanın en büyük sesli ve e-kitap yayın servislerinden Storytel, 500.000’den fazla başlık ve içeriğini dinleme ve okuma imkanı veren bir abonelik hizmeti sunmaktadır. Vizyonu, herkes tarafından her yerde ve her zaman zevkle paylaşılacak harika hikâyelerle dünyayı daha anlayışlı ve yaratıcı bir yere dönüştürmek. Storytel’in içerik streaming servisleri Storytel ve Mofibo markaları aracılığıyla sunulmakta. Storytel’in yayıncılık hizmetleri, sesli kitap yayıncısı StorySide ile geniş kitlelerin beğenisini kazanmış Kuzey Avrupa yayınevleri Norstedts, People’s ve Gummerus tarafından veriliyor. Dünyada 25 farklı pazarda faaliyet gösteren Storytel’in merkezi İsveç, Stockholm.


SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM

Cengiz Aytmatov

Ketebe, 2021

Çeviri: Mehmet Özgül

Comments


bottom of page