top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Kütüphaneden ödünç aldığı kitaplara bakarak birisi hakkında çok şey söyleyebilirsiniz...

Freya Sampson'ın kaleme aldığı, USA Today'in en çok satan kitaplarından Son Şans Kütüphanesi, Türkçede.


June, kendisi için çok şey ifade eden bu yeri ve kitapları kurtarmak için hayatında değişikliğe gitmek zorundadır. Peki ama kitapların güvenli kucağından çıkıp arkadaşlıklar, fırsatlar ve aşkla dolu bir dünyaya adım atmaya cesaret edebilecek mi?

Yalnız bir kütüphaneci olan June Jones, büyüdüğü sakin İngiliz kasabasından hiç ayrılmamıştır. Utangaç ve içine kapanık olan June, hayatını dünyaya açmaktansa kitaplara gömülerek geçirmeyi tercih eder. Ne var ki kütüphanesi kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalınca, yaşadığı yerin kalbi olan ve annesinin en güzel anılarını içinde saklayan bu yeri kurtarmak için rafların arkasındaki yerinden çıkmak zorunda kalır. Kütüphaneyi kurtarmak için kampanya yürüten bir grup sıra dışı ama fedakâr kasaba sakininin arasına katılan June, annesinin ölümünden bu yana ilk kez kendini insanlara açmış olur. Tam da bu sırada eski okul arkadaşı Alex şehre geri döner ve o da yardım eli uzatmaya hazırdır. Herkes iyi kalpli avukatın ona karşı hislerinin farkındadır ama June, birinin ona bu şekilde değer verebileceğine inanmak istemez.


Freya Sampson, USA Today'in en çok satan Son Şans Kütüphanesi ve Kayıp Bilet/88 Otobüsteki Kız kitaplarının yazarıdır. Cambridge Üniversitesi'nde tarih okudu ve televizyonda yönetici yapımcı olarak çalıştı; İngiliz kraliyet ailesinden cehennemdeki komşulara kadar her şey hakkında belgeseller yaptı. Kocası, çocukları ve kedileriyle birlikte Londra'da yaşıyor.


SON ŞANS KÜTÜPHANESİ

Freya Sampson

Orenda Kitap, 2023

Çeviri: Meltem Yılmaz Deniz

336 s.

Comments


bottom of page