top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Timaş'tan gençlere üç yeni kitap

Genç okurlar için Timaş'tan Haziran kitapları: Alice'in Dünya Turu'nda Alice, bir yaz tatilinde annesinin kaybıyla boğuşurken hayattan zevk almayı öğreniyor. Dilek Bekçileri'nde, muhteşem ikili Dilek Bekçisi Rupus ve Çırak Felix, Dilek Hırsızları’nı durdurabilecek mi? Pepito ve Dünyanın En Sıkıcı Sokağı'nda, Pepito ve köpeği için dedektiflik hayal olmaktan çıkıyor.


Hayattan zevk almayı öğrenmek

Yakın zamanda annesini kaybeden Alice için oldukça sıkıcı bakıcısından coğrafya dersi dinlemek yerine dışarıda karda oynamak gibi daha ilgi çekici şeyler vardır. Sıkıntıdan uykuya daldığında bakıcı endişelenir ve aceleyle bir doktor çağırır. Doktor ziyaretinden sonra, Alice'in babası annesinin yakın zamandaki ölümü nedeniyle acı çektiğini kabul eder. Babasının kararı yazın Alice’i Fransa’daki aile dostlarının yanına göndermek olur. 


Denize nazır Fransız villasına vardıklarında Alice için muhteşem bir yaz tatili başlar. Alice burada kalmaktan çok memnun olur. Kısa sürede yalınayak koşturmaya, oradaki çocuklarla birlikte eşeklere binmeye başlar ve dönemin aydınlarıyla tanışır. Pablo Picasso ile bir hurdalığı ziyaret edip sanat eserine dönüştürecek nesneler arar, ünlü Ballet Russes ile gök cisimlerinden esinlenen bir dans sergiler ve Zelda ve F. Scott Fitzgerald ile büyülü maceralar hayal eder.


Bu eşsiz yaz tatili Alice'in annesinin kaybıyla boğuşurken hayattan zevk almayı öğrenmesine yardımcı olur.


ALICE'İN DÜNYA TURU

Lesley M. M. Blume

Genç Timaş, 2024

Tür: Roman

176 s.

11yaş +
Dilek Hırsızları'nı durdurmak

Sadece masum bir dilekte bulunduğunu düşünen Felix, Dilek Bekçisi Rupus’la tanışacağını bilmiyordu. Üstelik dilek bekçisi çırağı olması için teklif alacağını tahmin bile edemezdi.


O güne kadar sıradan bir hayatı olan Felix, kasabadaki dilekleri; umutları ve hayalleri yok etmek isteyen Dilek Hırsızları’ndan korumalıydı artık. Acaba muhteşem ikili Dilek Bekçisi Rupus ve Çırak Felix, Dilek Hırsızları’nı durdurabilecek mi?


DİLEK BEKÇİLERİ

Rachel Chivers Khoo

Genç Timaş, 2024

Çizer: Rachel Sanson

Tür: Roman

192 s.
Dedektiflik, bir hayal olmaktan çıkarsa

Pepito, yürümeyi öğrendiğinden beri dedektif olma hayaliyle büyür. Köpeği Lulu ile birlikte bir maceranın içine atılmak için can atarlar. Ancak Pepito’nun planlarında bir sorun vardır.


Oturduğu sokak dünyanın en sıkıcı sokağıdır ve en ufak bir soygun bile olmamıştır. Ta ki bugüne kadar, ne de olsa her şeyin bir ilki vardır!


PEPITO VE DÜNYANIN EN SIKICI SOKAĞI

Jose Ignacio Valenzuela

Timaş Çocuk, 2024

Çeviri: Dürdane Tekin

64 s.


Comments


bottom of page