top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Dayanıklılık, mücadele ve dostluk hikayesi

Newbery Onur Ödüllü yazar Lauren Wolk, Yankı Dağı adlı kitabında, ailenin üç kuşağı arasında, hepsinin evi olarak adlandırdıkları bu dağın engebeli ve düzensiz güzelliğine karşı çarpıcı bir dayanıklılık, mücadele ve dostluk hikayesi örüyor.


Büyük Buhran, sahip oldukları neredeyse her şeyi alınca, Ellie ve ailesi kasabadaki evlerini terk etmek ve yakınlardaki Yankı Dağı'nın balta girmemiş ormanlarında yeni bir hayat inşa etmek zorunda kalır.

Elle, dağdaki yeni yaşamında doğada olmanın kendisine kattığı hoş bir özgürlük hissiyle dolar. Ancak çok geçmeden bu his babasının talihsiz bir kaza sonucu komaya girmesiyle gölgede kalır, Ellie’nin sorumlu tutulduğu bir kaza.


Babasına yardım etmeye kararlı olan Ellie, sadece "otacı" olduğu bilinen bir kadının iyileştirici sırlarını aramak için dağın zirvesine çıkmaya karar verir. Ancak otacı ve dağın hala ortaya çıkmamış pek çok hikayesi ve bu hikayelerin derinlerinde saklı olan yeniden mutlu olabilme ihtimalleri bulunmaktadır.


Lauren Wolk, Amerikalı bir yazar, şair ve editördür. Baltimore'da doğdu, 1981'de mezun olduktan sonra Brown Üniversitesi'nde İngiliz edebiyatı okudu. Wolk, Wolf Hollow romanıyla 2017'de Newbery Onurunu ve 2018'de Beyond the Bright Sea için Scott O'Dell Tarihsel Kurgu Ödülü'nü kazandı.


YANKI DAĞI

Lauren Wolk

Genç Timaş Yayınları, 2022

Çeviri: Esma Fethiye Güçlü

Tür: Roman

368 s.

Comments


bottom of page