top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Bazen bazı şeylerin değişmesi gerekir ve bu, çaba gerektirir.

Tüm dünyada satış rekorları kıran “Büyük Panda ve Küçük Ejderha” ile yepyeni bir serüvene atılmaya hazırlanın!


“Burada oturup yabani otların kendi kendilerine yok olmasını bekleyemeyiz...

Bazen bazı şeylerin değişmesi gerekir ve bu, çaba gerektirir.”

Küçük Ejderha, dağların tepesindeki eski bir tapınağı yuva hâline getirmelerinden memnunsa da bir şeylerin eksik olduğunu hisseder. Böylece biricik dostu Büyük Panda ile yeni ve uzak diyarlara doğru bir yolculuk yapmaya karar verirler.


Tehlikeler ve zorluklarla karşılaştıkça, ihtiyaç duydukları gücün zaten içlerinde bulunduğunu, bazen korkutucu görünsede değişimin mümkün olduğunu ve var olandan çok daha iyi şeyler yaratabileceğini öğrenirler.


Budist felsefesi ve maneviyatından ilhamla yaratılmış bu sıradışı karakterlerin hikâyesi, biraz umut ve rahatlama arayan herkes için mükemmel bir eser!


James Norbury, Dean Ormanı'nda doğdu ve hayatının çoğunu hikayeler uydurarak ve resimler çizerek geçirdi. Hayvanları her zaman sevmiştir ve onların bakımı ve iyiliği kalbine yakındır. Üniversitede Zooloji okudu ve mezun olduktan sonra İrlanda'ya taşındı. Newcastle, Swansea, Cheltenham'da ve bir dar teknede yaşayarak Birleşik Krallık'ı dolaştı. Kendini biraz kaybolmuş bulan James, uygulamaları hayatının önemli bir parçası haline gelen eski ruhani öğretilerde cevaplar buldu. Swansea'ya geri döndükten sonra, yalnızlık, depresyon ve umutsuzluk gibi bir dizi sorundan muzdarip insanlarla telefonda konuşarak Samiriyelilerle gönüllü olmaya devam etti. Öğrendiği şeylerden yararlanacak başkaları olabileceğini anladı ve bu nedenle yerel bir grup kurmayı planladı, ancak Covid-19 bu planı yolunda durdurdu. Bunun yerine, fikirleri göstermek için resimler çizmeye ve bunları Facebook ve Instagram'da yayınlamaya başladı; Big Panda ve Tiny Dragon da böyle başladı. James şimdi Swansea'da yedi kedi ve eşi Ruth ile yaşıyor. Cats Protection'ın yerel şubesinde gönüllü çalışıyor.


YOLCULUK BİR "BÜYÜK PANDA VE KÜÇÜK EJDERHA" MACERASI

James Norbury

Epsilon Yayınevi, 2023

Çeviri: Aslı Tunç

168 s.

Comments


bottom of page