top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

13. Türkan Saylan Ödülü sahibini arıyor!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan adına her yıl, öykü dalında eser veren yazarlara takdim edilen Türkan Saylan Sanat Ödülü için başvurular başladı

ÇYDD tarafından 2010 yılından bu yana, Türkan Saylan’ın adını ve anlayışını yaşatmak için bilim ve sanat ödülleri veriliyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan adına her yıl öykü dalında eser veren yazarlara takdim edilen “Türkan Saylan Sanat Ödülü” sahibini arıyor.


Katılımcı Koşulları:

➡ Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınları dışında, 18 (on sekiz) yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabileceklerdir.

➡ Her yarışmacı, yarışmaya Türkçe yazılmış ve bir yayınevince 1 Ocak - 31 Aralık 2022 tarihleri arasında yayımlanmış en çok 1 (bir) öykü kitabıyla katılabilir.

➡ Ödüle aday olacak eser sahipleri, 20 Şubat 2023 tarihine kadar Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkezi'ne öz geçmiş ve iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta adresi) ile birlikte 8 (sekiz) nüsha kitabı teslim etmelidir.

➡ Son başvuru tarihinden sonra teslim edilen öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

➡ Seçici kurul gerek görürse sonucun açıklanmasından önce bir finalist listesi ilan edilebilir.

➡Ödül töreni, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın aramızdan ayrılışının yıl dönümünde gerçekleştirilecektir.

➡ Yarışmaya kitaplarını gönderen eser sahipleri bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.


ÖDÜL: 10.000 ₺


Seçici Kurul: Sezer Ateş Ayvaz, Nursel Duruel, Birsen Ferahlı, Turhan Günay (Seçici Kurul Başkanı), Ayşe Sarısayın, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Prof. Dr. Ayşe Yüksel (ÇYDD Genel Başkanı)

Commentaires


bottom of page