top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Ateş Sönene Kadar - Aylin Balboa


İletişim Yayınları, ilk kitabı Belki Bir Gün Uçarız ile ses getiren Aylin Balboa’nın yeni kitabı Ateş Sönene Kadar’ı yayımlıyor. Kendine özgü bıçkın ve muzip anlatımıyla öyküler yaratan Aylin Balboa, hesaplaşan, kafa tutan, acısını hafifletmeye çalışan, yeri doldurulamayanları anlatıyor.

“Uzun bir bekleyişten başka bir şey olmayan hayatımın son bekleyişinin içindeyim bu sefer. Geleceği bekliyorum. O da beni bekliyor. Birazdan karşılaşacağız, hissediyorum. Bu kavgadan sağ çıkabilecek miyim bilmiyorum fakat bir önemi yok artık. Bundan sonra beklemek olmayacak, son bu. Cezamı önden çekmiş gibi hissediyorum. Ölsem bile rahat edeceğim, öldükten sonra beklemek de bitecek. Cennet cehennem meselesi filan ilgilendirmiyor beni, her ne olacaksa olsun artık hiçbir şeyi beklemem gerekmeyecek. Yanacaksam da yanacağım yani, gerçekten önemli değil benim için artık.”


Rüyalarında küçücük, rüyalarında kocaman bir havuzda boğulanlar. Gidip de dönmeyen, yeri doldurulamayanlar. Sadece acısını hafifletebilmek için çırpınanlar. Yollara koyulup yüreklerindeki ateşi söndürmek isteyenler. Kütle halindeki ölümler... Ve kargalar, kara suratları ve katran kanatlarıyla gerçekten çoktular. Ateş Sönene Kadar, bazen boğazda bir düğüm, bazen de bir kahkaha. Aylin Balboa’dan, o kendine özgü bıçkın ve muzip anlatımıyla, geçmişle hesaplaşıp geleceğe kafa tutan sarsıcı ve tesirli öyküler.

ATEŞ SÖNENE KADAR

Aylin Balboa

İletişim Yayınları, 97 s.

İstanbul, 2021.


Comentários


bottom of page