top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Birbirinden farklı hayatlarda var olmaya çalışan insanlar

Nurhan Şahinkaya'nın epeyce uzun bir zaman içinde olgunlaştırdığı öykülerinin yer aldığı Bir Yerden Kırılır çıktı.

"Bu dünyada çok farklı kişiler var. Öykü kişilerinin çeşitliliğine bakınca, yaşananlar üstüne uzun uzun düşünülüp yakın gözlemler yapıldığı belli oluyor. Yaşadığımız şu hayattan bildiğimiz kişiler bize bambaşka yüzlerini gösteriyor. Yaşlıların sıradan hayatlarını zenginleştirmek için yaptığı küçük değişiklikler, ışıksız hayatlar içinde kendilerini değiştirmek isteyen kadınlar, gösterilerin ortasında kalan gençler, birbirinden farklı hayatlarda var olmaya çalışan insanlar. Sevgi, sevgisizlik, çaresizlik, çıkmaz sokağa savrulan ilişkiler, ayrıntıların içinden çıkmanın güçlüğü ve her öyküde farklı yaşantılar.


Bir Yerden Kırılır sabırla oluşturulmuş, dolayısıyla yavaş yavaş, derinliğine sızmaya çalışarak okunması gereken bir öykü kitabı."


Nurhan Şahinkaya 1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta, lise, üniversite ve uzmanlık eğitimini Bursa’da tamamladı. Tıp doktoru, nöroloji uzmanı. Çocuk yaşlarından beri yazmaya ilgili. Dört yıl boyunca Hekimce Bakış dergisinin yayın kurulunda yer aldı. Bir yıl boyunca da İznik Yerel Gündem gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Makale ve öyküleri Cumhuriyet Bilim Teknik, Notos, N’den, Ihlamur dergilerinde ve Oggito’da yayımlandı. 2019 yılında Bursa’da Nezihe Meriç adına düzenlenen öykü yarışmasında mansiyon ödülüne değer görüldü. Aktif olarak hekimlik yapmaya ve yazmaya devam ediyor.


BİR YERDEN KIRILIR

Nurhan Şahinkaya

Notos Kitap, 2022

Editör: Mehmet Zeytin

Tür: Öykü

176 s.

Comments


bottom of page