top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Buz ve Ateşin Dünyası

George R. R. Martin`den Westeros`un ve ötesindeki toprakların daha önce hiç görülmemiş tarihi, Buz ve Ateşin Dünyası okuruyla buluştu.


 

170`ten fazla özgün renkli illüstrasyonun yer aldığı bu ihtişamlı kitap, Buz ve Ateş`in Şarkısı serisinde yaşanan olaylara yol açan destansı savaşların, amansız mücadelelerin ve cüretkâr isyanların anlatıldığı, Yedi Krallık`ın kapsamlı bir tarihi. Yıllar süren çalışmanın sonunda Martin, ünlü fan sitesi westeros.org`un kurucuları ve belki de bu dünyayı en az yaratıcısı kadar iyi bilen tek insanlar Elio M. García, Jr. ve Linda Antonsson ile bir araya geldi.

 

Bu kitapta, üstatların ve septonların tüm birikimleri, ilmi, spekülasyonlar ve dilden dile aktarılan halk hikâyeleri bir araya getirildi. Şafak Çağı`ndan Kahramanlar Çağı`na; İlk İnsanlar`ın gelişinden Fatih Aegon`un dünyaya gelişine; Aegon`un Demir Taht`ı kurmasından Robert`ın İsyanı`na ve Deli Kral II. Aerys Targaryen`in tahttan düşüşüne kadar uzanan; Starklar, Lannisterlar, Baratheonlar ve Targaryenlerin bugün sürdürdükleri mücadelelerin arkasındaki tarih... George R. R. Martin`in göz kamaştırıcı bir şekilde kurguladığı evreninin tamamlayıcı parçası olan Buz ve Ateş`in Dünyası, kalemin kılıçtan çok daha güçlü olduğunun gözle görülür, elle tutulur bir kanıtı.


BUZ VE ATEŞİN DÜNYASI

George R. R. Martin

Epsilon Yayınevi, 2024

Çeviri: Mehmet Can Ayas, Sabiha Özge Altundağ, Muzaffer Eralp Ersoy, Harun İçöz

Editör: Selnur Güneş

336 s.

Comments


bottom of page