top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Cumhuriyetin İlk Çocukları

Cumhuriyet’imizin 100. Yılı’nı kutladığımız şu günlerde, Renan Özdemir sizleri zaman yolcuğuna çıkarıp doksan yıl geriye o yılların İstanbul’una götürecek ve Haluk’la birlikte Cumhuriyet’in 10. Yıl kutlamalarına tanıklık etmenizi sağlayacak. Satırlarda Atatürk ile buluşup söyleşecek ve Genç Cumhuriyet’imizin kazanımlarını öğreneceksiniz.

1933 yılı sonbaharında bütün radyolar ve gazeteler, 29 Ekim haftasında Cumhuriyet’imizin 10. Yıl'ı olması sebebiyle yapılacak olan tören ve kutlamalardan bahsetmektedir. Tüm yurtta düzenlenecek olan bu kutlamalar büyük bir şenlik havasında geçecektir. Üsküdar’da yaşayan Haluk da bu kutlu bayramı ve şenlikleri heyecan içinde beklemektedir. Ancak o sıra evlerine bir çocuk, bir yabancı ve bir de kara kanatlı kuşun gelmesiyle işler sarpa sarmaya başlar. Yepyeni duygularla ve düşüncelerle tanışan Haluk ise kendisini bir maceranın ortasında buluverir.


1963 yılında doğan Renan Özdemir, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Trabzon’da başladığı edebiyat öğretmenliği görevini uzun yıllar sürdürdü. İstanbul’da yaşayan ve yeni çocuk kitapları üzerinde çalışan Özdemir, evli ve bir kız çocuk annesidir.


CUMHURİYETİN İLK ÇOCUKLARI

Renan Özdemir

Epsion Yayınevi, 2023

Editör: Özlem Küçükşahin Kalabalıkoğlu

152 s.

Commentaires


bottom of page