top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

George R.R. Martin’den yeni kitap müjdesi

George R.R. Martin, Westeros’un meşhur hanedanının görkemli tarihini ele alan yeni kitabının müjdesini verdi.


HBO'nun yakında gösterime girecek olan prequel/spin-off TV dizisi House of the Dragon’un öncesinde, A Song of Ice and Fire'ın yaratıcısı George R.R. Martin The Rise of The Dragon adında yepyeni bir kitabın müjdesini verdi. “Targaryen Hanedanlığının Resimli Tarihi" olarak tanımlanan kitap 180'den fazla yeni illüstrasyonla Westeros’un meşhur hanedanının görkemli tarihini ele alıyor. The Rise of The Dragon'un bu yılın Ekim ayında yayımlanması planlanıyor.


The Rise of The Dragon ve daha önce piyasaya sürülen Fire & Blood arasındaki farkın ne olduğunu merak eden hayranlar için, neyse ki George R. R. Martin’in blogunda bir cevap var: “The Rise of the Dragon, Westeros'un en kötü şöhretli ailesinin – ve onların ejderhalarının – olduğu bir referans kitabı olacak. Fire & Blood kitabında, Aegon Targaryen'in Westeros'u fethinden, Targaryen egemenliğini neredeyse tamamen ortadan kaldıran Dance of Dragons iç savaşına kadar olan dönem, büyük ustalar tarafından kaleme alınmıştı. The Rise of the Dragon aynı zaman dilimini kapsayacak, ancak The World of Ice and Fire'a benzer biçimde, daha ansiklopedik bir tarzda yazıldı. Aslında The World of Ice and Fire yazarları Elio M. García, Jr. ve Linda Antonsson bu öyküye yardım etmek için yeniden işin başına geçtiler."


HBO daha önce House of the Dragon dizisinin 2022 yılında yayınlanacağını duyurmuştu, ancak yayın tarihi henüz kesinleşmiş değil. HBO program müdürü Casey Bloys The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda dizinin yoğun ilgiyle karşılanmasını beklediklerini ve muhtemelen ikinci sezonun çekileceğini bildirdi.

Comments


bottom of page