top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 14 Yaşında: “Evliya Çelebi Özel Sayısı”

Kültür, sanat ve edebiyat sitesi Kayıp Rıhtım tarafından yayına hazırlanan Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi 14. yılını kutluyor. Seçki’nin yıldönümü özel sayısı odağına ünlü seyyah “Evliya Çelebi”yi alıyor.

160. defa dijital dünyada okurla buluşan Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi, yeni sayısında Evliya Çelebi’nin sınır tanımayan anlatılarına bir tür saygı duruşunda bulunuyor. Bu özel sayıda Çelebi bazen bir bilimkurgu hikâyesinde, bazen bir alternatif tarih anlatısında, bazen de bilinen sınırların çok ötesindeki kozmik maceralara dahil oluyor.


Toplamda 18 öyküden oluşan “Evliya Çelebi” sayısı için özel olarak tasarlanan kapak illüstrasyonu ise Yağmur Candar imzasını taşıyor.


İlki 2009 yazında yayınlayan, o tarihten beri de düzenli olarak tematik formatta okurların karşısına çıkan Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi, Türkiye’nin dijital hikâye hafızasına katkılar sunmayı sürdürüyor. Bugüne dek yüzlerce yazarı on binlerce okurla bir araya getiren e-dergi yayın serüvenini hız kesmeden devam edecek.


Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’nin yeni sayısını linke tıklayarak ücretsiz bir şekilde okuyabilirsiniz: Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi


Seçki, kasım ayında yayınlanacak yeni sayısında “Ahtapot” teması ile geri dönecek. Temaya uyan ve 30 Ekim 2023 tarihine dek oykuseckisi@gmail.com adresine gönderilen öyküler gelecek sayı için değerlendirilecek.

Comments


bottom of page