top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

"Hayal kurmak da ibadettir"

Semih Öztürk, Kırık Rahvan'da birbirine teyellenen öyküler anlatıyor.Kahramanları öyküden öyküye gezdikleri gibi, bazen İstanbul'un karlı bir gecesinde, bazen bal karıncalarının yarıştırıldığı bir hamamın en izbe köşesinde, kuş uçmaz kervan geçmez bucaklarda da dolaşıyorlar. Ama hiç aceleleri yok, üç günlük dünyanın iki gününü oyalanarak geçiriyorlar!


‘‘Sultanları deviren, kahramanları, zavallıları ve korkakları doğuran zamandır. Dünya, bir adım önde yürümek isteyenlerin başının gözünün sadakasıdır. Hayal kurmak da ibadettir. İbadetten sual olunmaz.’’


Semih Öztürk

1989’da Giresun’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü mezunu. İlk kitabı Önce Dağlar Kar Tutacak 2018 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne değer görüldü ve aynı yıl Varlık Yayınları tarafından yayımlandı. İkinci öykü kitabı Telaş Bandosu ile 78. Yunus Nadi Öykü Ödülü’nün sahibi oldu. Son kitabı Kırık Rahvan 2024’te İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. Kedileri Palto ve Ceviz’le birlikte İstanbul’da yaşıyor, reklam yazarlığı yapıyor.


KIRIK RAHVAN

Semih Öztürk

İletişim Yayınları, 2024

Tür: Öykü

136 s.


Comments


bottom of page