top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Kitap eleştirisi ve inceleme yazılarınız Literaedebiyat'ta okurlarıyla buluşuyor

Kitap eleştirisi ve inceleme yazılarınız yayın kurulu başkanımız Oylum Yılmaz tarafından değerlendirilerek okurlarıyla buluşuyor.


Literaedebiyat.com'da yayına girdiğimiz Kasım 2020 tarihinden bugüne 300'den fazla kitap eleştirisi ve inceleme yazısını yayın kurulu başkanımız Oylum Yılmaz'ın değerlendirmesiyle yayımladık, 300.000'den fazla okurla buluşturduk. Yazılarını bizimle paylaşan kitapseverlere ve okurlarımıza teşekkürlerimizle.
Oylum Yılmaz

Yazar, editör ve edebiyat eleştirmeni. İstanbul, Büyükada’da doğdu. Büyükada İlkokulu ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. İlk olarak Radikal Cumartesi ve Radikal İki’de çalıştı, Radikal Kitap Eki’nin editörlüğünü yaptı. Referans/Birgün gibi gazeteler, çeşitli dergiler ve siteler için kültür/sanat/edebiyat sayfaları, edebiyat köşeleri hazırladı. Çeşitli yayınevlerinde serbest olarak editörlük yaptı. Sekiz yıl boyunca düzenli olarak Sabitfikir dergisi için Şahane Bir Kitap ve Fikri Sabit köşelerini kaleme aldı. 2020 yılında Londra’da, bir edebiyat ve içerik üretim platformu olarak Kultura Litera’yı kurdu. Halen serbest editörlük ve içerik/yazar danışmanlığı yapmaktadır. İlk romanı, Cadı 2013 (İletişim Yayınları). Duygu Asena Roman Ödülü’ne layık görülen ikinci romanı, Gerçek Hayat 2017 (İletişim Yayınları). E-Kitapları: Şahane Bir Kitap (2012) ve Fikri Sabit Yazıları (2012). Yılmaz, ilk olarak Gümüşlük Akademisi bünyesinde başlamış olduğu edebiyat derslerine/atölyelerine online ve yüz yüze olarak KulturaLitera bünyesinde devam etmektedir. Litera Edebiyat yayın kurulunda yer almaktadır.


Eğer siz de kitap incelemesi veya eleştirisi üzerine çalışıyor, değerlendirilmesini ve okurlarla buluşmasını istiyorsanız bize info@literaedebiyat.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Comentários


bottom of page