top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
ayfertunç-ocak21.jpg
ayfer_tunc_banner-01.jpg

Türkçenin yaşayan yazarları arasında kuşkusuz Ayfer Tunç’un özel bir yeri var. Yeni biçimler denemek konusunda gözünü budaktan sakınmayan, üretkenliğini günden güne artıran ve metinleriyle kendine, özel bir edebiyat alanı yaratan yazarların başında geliyor Tunç. Yazmayı varlığının tamamlayıcı bir unsuru olarak gören Ayfer Tunç’u, Litera Edebiyat’ın ilk konuk yazarı olarak ağırlamaktan son derece mutluyuz.

Ayın Yazarı - Ocak'21

Ayfer Tunç

Ayın Yazarı, başlığı altında hazırladığımız bu ilk dosya için iki yazar bir araya geldi ve Mahir Ünsal Eriş, Ayfer Tunç ile söyleşti. Bu söyleşi, Ayfer Tunç edebiyatının takipçileri için keyifli bir okuma sunmasının yanı sıra, Litera’nın hedefleri arasında olan, yazarları başka yazarlarla buluşturarak edebiyat tarihimize küçük ama kıymetli anılar bırakmak konusunda bize eşsiz bir imkan sağlamış oldu.  Dosyamız kapsamında Seda Ateş, Kapak Kızı – Yeşil Peri Gecesi – Osman üçlemesi özelinde, Ocak ayı için hazırladığımız diğer dosyamıza da göz kırparak, Ayfer Tunç edebiyatı üzerine yazdı. Asuman Kafaoğlu-Büke ise Dünya Ağrısı romanı üzerinden Ayfer Tunç edebiyatında taşra algısını inceledi. Murat Gülsoy, yakın arkadaşı Ayfer Tunç’a ve dostluklarının mazisine doğru bakan, edebiyat yolculuklarına eşlik eden arkadaşlıklarının dünden bugüne uzanışını anlatan bir yazıyla dosyamıza konuk oldu. Bir de küçük, minicik bir soruşturma yaptık. Dostlarımıza Ayfer Tunç metinlerine dair dört soru sorduk.

 

İlk konuğumuz olduğu için Ayfer Tunç’a teşekkür ediyoruz. Metinlerinin ve edebiyat macerasının her zaman yakın takipçileri olmaya devam edeceğiz. Elbette eksiklikler vardır. Gayemiz her geçen gün daha da iyi çalışmalar sunmak olduğundan, mazur görüleceklerini umuyoruz.

 

Keyifli okumalar.

gercekbaykus.png
bottom of page