top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Kimin neye, gerçekten ne kadar ihtiyacı var?

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, ilk kitabı Filtresiz Bir Dünya Mümkün'de mutluluk ve gençlik vaat eden estetik plastik cerrahi sektörünü “çıplak” gerçekleriyle baştan tanımlıyor."Günümüzde güzellik algısı değişti. Özellikle 80 sonrasında doğan ve Y kuşağı olarak adlandırılan kesim klasik baskın kültürü reddediyor. Kendi medyalarını yaratan bu nesil kendi starlıklarını da ilan ediyor. Artık güzelliği beden ya da yaş belirlemiyor.


Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğ- lu, Filtresiz Bir Dünya Mümkün kitabında tarihte güzelliğin izini sürüyor ve gü- nümüz modern insanı için giderek daha da önem kazanan yüz germe, meme ve burun estetiği, liposuction, botoks gibi estetik cerrahiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ayrıntılarıyla aktarıyor bizlere. Aynalarla olan ilişkimizi etkileyen bu “değişim” isteğinin ve mükemmeli arayışımızın nedenlerini ve sonuçlarını anlamaya çalışırken “Kimin neye, gerçekten ne kadar ihtiyacı var?” sorusuna da yanıt veriyor."


Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu

2005 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü’nden mezun oldu. Plastik cerrahi eğitimini 2005-2011 yılları arasında Şişli Etfal Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde tamamladı. Aynı klinikte Mikrocerrahi ve El Cerrahisi eğitimini bitirdi. Bayraktaroğlu, 2009 yılı Ocak ayında, Amerika’da California-LA’da The Facial Paralysis Institute’de altı aylık yüz estetiği stajını başarıyla tamamladı. Mikrovasküler cerrahi alanında tezini tamamlayan Bayraktaroğlu, 2011’den bu yana Plastik Rekonstrüktif ve Este- tik Cerrahi Uzmanı olarak çalışıyor. Rekonstrüktif Cerrahi Derneği üyesi olan Bayraktaroğlu, çok sayıda ulusal ve uluslararası organizasyonda antiaging, medikal estetik ve estetik plastik cerrahideki güncel gelişmeleri takip etmek- tedir. Tıp alanındaki profesyonel çalışmalarının yanında fotoğraf sanatıyla da ilgilenen Bayraktaroğlu, çektiği doğa fotoğraflarında da estetiğin peşinde.

Filtresiz Bir Dünya Mümkün, Bayraktaroğlu’nun ilk kitabıdır.


FİLTRESİZ BİR DÜNYA MÜMKÜN

Bir Plastik Cerrahın Aykırı Karalama Defteri

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu

Doğan Solibri, 2024

Tür: Sağlık

208 s.

Comments


bottom of page