top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Hakikat ve adalet arayışında ödenen bedeller

Çoksatan pek çok eseri televizyona uyarlanan, günümüz polisiyesinin en ilgi çekici kalemlerinden, ödüllü yazar Tana French, İrlanda’nın puslu atmosferinde geçen hüzünlü ve sarsıcı romanı İz Sürücü’de hakikat ve adalet arayışında ödenen bedelleri sorguluyor.

Amerikalı emekli polis Cal Hooper, İrlanda’da bir köye yerleşir. Satın aldığı evin tamiratıyla ilgilenmek, dağlarda gezinmek, dedektiflik içgüdülerini bir kenara bırakmak niyetindedir. Derken on üç yaşındaki Trey’le karşılaşır. Yoksul ve sorunlu bir aileden gelen çocuğun abisi kayıptır ama bu durum ne polisin ne de köydekilerin umurundadır. Ondan yardım isteyen Trey’i reddedemeyen Cal bir kere daha iz peşine düşmesini söyleyen içgüdüyü dinlemeye başlar. Burada, bu köyde bir gariplik vardır ve başına ne kadar bela açarsa açsın bu gizemi çözmek zorundadır.


1973 Burlington, Vermont'ta doğan Tana French, Amerikalı-İrlandalı bir yazar ve tiyatro oyuncusudur. İrlanda, Dublin'de uzun süredir ikamet ediyor. Psikolojik bir gizem olan ilk romanı Ormanda, en iyi ilk roman dalında Edgar, Anthony, Macavity ve Barry ödüllerini kazandı.


İZ SÜRÜCÜ

Tana French

İthaki Yayınları, 2022

Çeviri: Elif Dinçer

Tür: Polisiye

400 s.

Comentarios


bottom of page