top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

“Ben babamı öldürdüm.”

Selim Eraydın'ın kaleme aldığı Korkuyorum Kaptan çıktı. “Babam,” diye girdim söze. “Ben babamı öldürdüm.”


"Neden ağlıyorsun şimdi?" diye sordu hayret içinde.

İşaret parmağımı gözaltıma götürdüm, ıslaktı. Sol gözüm yanağımı birkaç damla gözyaşıyla usulca okşamıştı fark ettirmeden. Kendi kendine, bana sormadan “şıp” diye yuvalarını terk etmişti birkaç damla… Bu sırada sessizce beklemeye devam ederken bardağıma rakı doldurdu

Elçin. Ne kadar rakı, ne kadar su ve kaç tane buz koyduğuma dikkat etmiş, tam sevdiğim gibi servis etmişti içkimi. Sorusuna cevap verebilmek için neden ağladığımı önce kendime itiraf etmeliydim. Sanırım rahat hissetmem için beni balkonda yalnız bıraktı. Geri döndükten sonra ninemin sevgili çiçeklerini sulamaya başladı.


“Arada gelip sulamalısın bu güzelim canları. Kurur giderler vallahi,” dedi.


Merhametliydi Elçin. Düşünceliydi. Sessiz sessiz bir şeyler söyledi çiçeklere, yapraklarını okşadı onların. O, çiçekleri sularken elimi bir kez daha yanağıma götürdüm.

“Babam,” diye girdim söze. “Ben babamı öldürdüm.”


Selim Eraydın, 12 Mart 1990 tarihinde Kadıköy’de doğdu. Özel Çamlıca Bilfen Lisesi'ni bitirdikten sonra eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde devam etti. 2014 yılında bu bölümden mezun oldu. Mezun olduktan sonra iki yıl boyunca uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Best Buddies Turkey’de program koordinatörü olarak görev aldı. Bu kuruluşta gönüllü olarak eğitim vermeye devam ediyor. 2016'da Bergama’da kurulan, deneysel eğitimler kurgulayıp uygulayan Güzel İşler Derneği’ne fikir ve tasarım sürecinden başlayarak destek verdi. Hâlâ derneğin yönetim kurulunda yer almaktadır ve bu dernek kapsamında çeşitli atölyelerin tasarım çalışmalarını yapmaya ve eğitimler vermeye devam etmektedir.


KORKUYORUM KAPTAN

Selim Eraydın

Pan Yayıncılık, 2022

Türü: Edebiyat, roman

96 s.

bottom of page