top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Dört genç eski model bir araba gerçek bir macera

Amor Towles, Lincoln Otobanı adlı romanında, farklı bakış açılarından anlattığı on gün aracılığıyla karakterlerin değişen hayatlarına ışık tutarken bir yandan da diğer romanlarından aşina olduğumuz katmanlı örgüsüyle okurlara zengin bir karakter, tema ve atmosfer seçkisi sunuyor.

1954 yılının Haziran ayında on sekiz yaşındaki Emmett Watson ıslahevinde geçirdiği bir yılın ardından nihayet eve döner. Evde onu kardeşi beklemektedir. Anneleri yıllar önce evi terk etmiş, babaları ise yakın bir zamanda vefat etmiştir. Emmett’ın planı sekiz yaşındaki kardeşini de alıp batıya doğru, yeni bir hayata başlayabilecekleri bir yere gitmektir.


Emmett’ın planlamadığı bir şey vardır. Onu eve getiren arabanın bagajında iki arkadaşı da gelmiştir. Hep birlikte bambaşka bir plan yaparlar. Emmett başta kabul etmese de sonunda teslim olur. Ve dört genç eski model bir arabayla gerçek bir maceraya çıkar.


Amor Towles Boston’da doğdu. İlk romanı Rules of Civility 2011 yılında yayımlandı. Yazarın ikinci romanı Moskova’da Bir Beyefendi uzun süre New York Times’ın çok satanlar listesinde kaldı. Towles Manhattan’da eşi ve iki çocuğuyla yaşıyor.


LINCOLN OTOBANI

Amor Towles

Hep Kitap, 2023

Çeviri: Özlem Yüksel

572 s.

Comentarios


bottom of page