top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Derin bir nefes alın

Günde yaklaşık yirmi beş bin kez bunu yapıyoruz, ama doğru nefes alıp vermeyi bilmiyoruz. James Nestor, Nefes isimli kitabında binlerce yıllık metinlerle güncel bilimsel araştırmaları bir araya getiriyor.


James Nestor, nefesle ilgili problemlerin nasıl üstesinden gelinebileceğini öğrenmek için dünyayı dolaşarak cevapları tarihte, yeraltı mezarlıklarında, göğüs hastalıkları birimlerinde, ortodonti kliniklerinde ve nefes pratiğiyle ilgili eski metinlerde arıyor; nefes alıp verme şeklimizi değiştirmenin atletik performansı artırabileceğini ya da horlamaya, astıma ve otoimmün hastalıklara iyi gelebileceğini gösteren araştırmaları tarıyor.


Binlerce yıllık tıbbi metinlerle göğüs hastalıkları, psikoloji ve biyokimya alanlarında yapılmış son araştırmaları bir araya getiren Nefes'i okuduktan sonra bir daha asla eskisi gibi nefes almayacaksınız.


James Nestor, Scientific American, Outside, Men's Journal, The New York Times gibi dergi ve gazetelerde makaleleri yayımlanmıştır. ABC kanalında yayınlanan Nightline, CBS Morning News programlarına ve NPR gibi pek çok radyo kanalına konuk olmuştur. San Francisco'da yaşamaktadır.NEFES

James Nestor

Mundi Kitap, 2021

Çeviri: Dilara Alemdar

Tür: Sağlık-Anatomi

304 s.


Комментарии


bottom of page