top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Güçlü ve özgüvenli çocuklar yetiştirmeye yönelik kapsamlı bir rehber

Oyuncu Ebeveynlik, bebeklikten ergenlik sonlarına uzanan süreçte, güçlü ve özgüvenli çocuklar yetiştirmeye yönelik kapsamlı bir rehber niteliği taşıyor. Çocuklara bir umut ve coşku kaynağı olmayı sürdürebilmek için kendimize nasıl özen gösterebileceğimize, kendi kaynaklarımızı nasıl yenileyeceğimize de değiniyor.

Çocuklar oyun oynarken gerçekte neler yaşandığını hiç gözlemlediniz mi? Oyun, çocukların dünyayı keşfetme yoludur; derin duyguları ifade etme, sevdikleri kişilerle yakınlaşma yöntemidir; stresli durumları işleme, bazen de yalnızca içlerinde birikenleri boşaltma aracıdır. Oyun sayesinde çocuklarla kendi dünyalarında bağlantı kurarız—böylece onlara, karmaşık duyguları anlayıp ifade edebilmek; utangaçlıktan, korkulardan ve kaygılardan sıyrılmak; kendilerini güçlendirmek ve farklılıklara saygı duymak; çekişmeleri oyun oynayarak aşmak ve güç savaşlarına girmeden işbirliğine yönelmek konularında daha etkili yardımlarda bulunuruz.


Sevgiyle ve ince bir espri anlayışıyla yazılmış, güncel araştırmalara dayanan ve pek çok gerçek yaşam örneği sunan bu kitap bir yandan güldürecek, bir yandan da yeni hareket şekilleri ve fikirler üretmenizi sağlayarak daha da coşkulu ve erişilebilir ebeveynler olmanıza yardım edecektir.


Lawrence J. Cohen, çocukların oyun ve oyun terapisinde uzmanlaşmış bir psikolog ve yazardı. Genel olarak çocuk yetiştirmeye ve özellikle de çocukluk kaygısına eğlenceli bir yaklaşım geliştirdi.


OYUNCU EBEVEYNLİK

Lawrence J. Cohen

Görünmez Adam Yayıncılık, 2022

Çeviri: Belgin Selen Haktanır

480 s.

コメント


bottom of page