top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Laboratuvarları ve amfileri unutun. Evde kendi psikoloji deneylerinizi yapabilirsiniz!

Pavlov’un köpekleri, Skinner’ın kutusu, Stanford mahkûmları gibi ünlü psikoloji deneyleri bilimin insan davranışına olan bakış açısını değiştirdi. Peki ama bu testler gerçekte nasıl işliyor? Psikoloji Deneyleri bu teorileri ve deneyleri kendi başınıza nasıl test edeceğinizi gösteren çarpıcı bir rehber.

Popüler bir podcast olan The Psych Files’ın yaratıcısı Dr. Michael A. Britt’in uzmanlığında yalan söyleyenleri tespit etmenin türlü yollarını, kırmızı rengin satın alma üzerindeki etkisini, daha fazla bahşiş kapmak için neler yapmanız gerektiğini, neden hiç olmamış şeyleri hatırladığımızı, isteğimizin dışında nasıl daha fazla para harcamaya yönlendirildiğimizi ve çok daha fazlasını keşfedeceksiniz.


Bu keyifli kitap psikoloji tarihini sadece okumanızı değil aynı zamanda onu deneyimlemenizi sağlıyor.


Dr. Michael A. Britt Marist College'da (Poughkeepsie, New York ABD) mevcut yardımcı Psikoloji öğretmeni. Ayrıca Psikoloji, Psikoloji Tarihi ve Sistemleri, Endüstri/Örgüt Psikolojisi, Program Değerlendirme ve Eğitim Psikolojisi için Araştırma Yöntemleri ve İstatistikleri öğretti. Şu anda New York, Rhinebeck'teki evinden bir mobil uygulama ve sosyal medya şirketi olan B&E Productions, LLC'yi yönetiyor.


PSİKOLOJİ DENEYLERİ

Dr. Michael A. Britt

Say Yayınları, 2023

Çeviri: Özlem Özarpacı

288 s.

Comments


bottom of page