top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

Yaz tatiline özel Dinozor Çocuk ve Dinozor Genç seçkisi

Çocuk kitapları markası Dinozor Çocuk ve ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç, yaz aylarını sinemadan matematiğe, internet güvenliğinden felsefeye etkinliklerle zenginleştirmek isteyenlere birbirinden renkli kitap önerileri sunuyor!


Stop Motion – Çocuklarla Sinema (7-10 yaş)

Gürşat Özdamar

Bir tablet ya da cep telefonuyla stop motion film çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Malzemeleriniz ise her şey olabilir. Renkli kâğıtlardan ya da oyun hamurundan yapılma küçük maketler, Lego ya da pelüş oyuncaklar ya da sadece çocukların çizdiği resimler… Yönetmen, yazar ve eğitmen Gürşat Özdamar’ın kaleme aldığı Stop Motion – Çocuklarla Sinema kitabı, okurları sinemayı var eden bu temel yöntemle tanıştırmayı amaçlıyor. Yaz aylarında, yaz temalı kısa bir film çekmek için tüm basit tekniklerin adım adım gösterildiği kitap çocuklar ve ebeveynler için harika bir yaz etkinliği sunuyor. 
Eyvah, Dijital Kimliğim Çalındı!(10+ yaş)

Yazar:Anna Fogarolo / Resimleyen: Irene Coletto / Çevirmen: Aydagül Ferullo

İnternet ve ağlar dünyasında güvenliğimizi nasıl korumalıyız? Peki ya internet dünyasının terminolojisini biliyor musunuz?

Öğretmenlerinin dijital kimliği hacklenen bir grup çocuk, “iyi” bir hacker sayesinde öğretmenlerinin dijital verilerine yeniden erişirler. Ama bir dakika, “iyi” bir hacker ne olabilir ki?

Çocukların dijital ortamda kimliklerini güvende tutmak için öğrenebileceği temel bilgileri içeren Eyvah, Dijital Kimliğim Çalındı! aynı zamanda bütün bu bilgilerle hazırlanmış bir kart oyunu içeriyor. Genç okurlar, hikâye boyunca kodlama, örüntü gibi oyunlarla dijital kimliklerin korunmasına yönelik eğlenceli bir meydan okumayla karşılaşıyorlar.Felsefi Fabllar (12+ yaş)

Yazar:Michel Piquemal / Çevirmen: Murat Erşen

Özellikle gençler için yazdığı romanlar ve felsefe kitaplarıyla tüm dünyada çok ilgi gören Fransız yazar Michel Piquemal’ın Felsefi Fabllar’ı, küçük yaştan itibaren herkesin felsefeye eğlenceli ve takip edilebilir bir yolla ulaşmasını amaçlıyor. Fıkra, masal, mesel gibi küçük anlatılarla bazı yaşamsal konuları ele alan kitapta adalet, sevgi, öfke, bağımsızlık, haklar, sabır, mutluluk, ölüm gibi pek çok tema işleniyor. Her kısa hikâyenin sonunda genç okura, o hikâyenin etkisine ve hayattaki yankısına yönelik sorular sorduran, olasılıklar için kapı aralayan kısa atölye çalışmaları ise metni okuma keyfini daha da eğlenceli hale getiriyor.

Comments


bottom of page