top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Küçük Harold'ın süprizlerle dolu büyüleyici hikayesi

Altmış yıldır her yaştan okuru büyülemeye devam eden Harold ve Mor Tebeşir dizisi, Mahir Ünsal Eriş'in çevirisiyle Türkçede!


"Bir akşam, biraz düşündükten sonra, Harold ay ışığında bir yürüyüş yapmaya karar verdi. Gökte Ay yoktu. Ve Harold’ın ay ışığında yürüyüş yapabilmesi için Ay gerekliydi. Ve üzerinde yürüyüş yapılacak bir yer. Upuzun ve dümdüz bir yol çizdi, böylece kaybolmayacaktı. Ve büyük mor tebeşirini alıp yola koyuldu."


Dünya çapında geniş okur kitlelerine ulaşmış Harold ve Mor Tebeşir, altmış yıldır her yaştan okuru büyülemeye devam ediyor. Altı kitaptan oluşan dizinin kitaplarını Mahir Ünsal Eriş, İngilizce aslından çevirdi.

Harold bir akşam ay ışığında yürüyüşe çıkmaya karar verir. Yanında yalnızca mor tebeşiri olan küçük Harold, kendine heyecan dolu, sihirli bir macera çizer. Harold ile sadık mor tebeşiri, güvenli bir biçimde yatağa dönüp uykuya dalmadan önce ormanlarda gezinir, denizleri aşar ve ejderhaların arasından geçer. Sürprizlerle dolu bu büyüleyici hikâye, hayal gücümüzün bizleri ne kadar uzağa götürebileceğinin en güzel örneği! Crockett Johnson'ın yazdığı ve resimlediği Harold ve Mor Tebeşir her çocuğun kitaplığında olması gereken, eskimeyen bir klasik!


Crockett Johnson, 1906'da New York'ta dünyaya gelen Amerikalı karikatürist ve çocuk kitapları illüstratörü Crockett Johnson'ın asıl adı David Johnson Leisk'tir. Yaşamı boyunca yirmiden fazla çocuk kitabı yazıp resimledi. Küçük Harold'ın maceralarını konu alan altı kitaplık dizinin ilk kitabı Harold ve Mor Tebeşir'le çok ses getirdi. Yirminci yüzyılın en etkileyici bant karikatürlerinden Barnaby'nin de yaratıcısıdır.


Birinci kitap: Harold ve Mor Tebeşir

İkinci kitap: Harold’ın Göğe Yolculuğu

Üçüncü kitap: Harold’ın Masalı

Yazan ve Resimleyen: Crockett Johnson

Can Çocuk Yayınları, 2021

Çeviri: Mahir Ünsal Eriş

Yaş aralığı: 4, 5, 6, 7 +

64 s.

Comentários

Não foi possível carregar comentários
Parece que houve um problema técnico. Tente reconectar ou atualizar a página.
bottom of page