top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Hayvan hakları üzerine düşündüren kitaplar!

Bu dünyanın sadece insanlara değil, tüm canlılara ait olduğunu öğreten eserler.


Bu kitapta, hayvan kurtarıcısı bir kahramana dönüşüyorsun. Hayvanları kurtarmak için, sadece şeffaf sayfaları çevirmen yeterli!


Eğlenceli, kolay ve hayvan hakları meselesiyle ilk tanışma niteliğinde. Kitapta hiç yazı yok yani senin için doğru olan sözcüğü kendin seçebilirsin! Sen hangi hayvanları kurtarırdın?


HAYVAN KURTARMA Patrick George

Meav Yayınları, 2016“Senin gibi, ben de bu narin ve güzel dünyanın bir parçasıyım. Onu hep birlikte paylaşıyoruz.’’


Çocuklara, bu dünyanın sadece insanlara ait olmadığını son derece basit, anlaşılır, samimi ve sıcacık bir dille anlatan, dokunaklı bir resimli kitap Senin Gibi… Jean-Baptiste Del Amo ve Pauline Martin, hayvanlarla olan yakınlığımıza bu kitapta şefkatle ışık tutuyor, ince ve hassas bir anlatımla çocuklara hayvanların bizden çok da farklı olmadığını gösteriyor.


Minik okurlar, hayvanların da tıpkı bizim gibi aileleri, duyguları, ihtiyaçları olduğunu anlayacak ve bu saf, katıksız sevgiyi minik yüreklerinde derinden hissedecekler...


SENİN GİBİ

Jean-Baptiste Del Amo

Resimleyen: Pauline Martin Çeviri: Sara Adakan

Meav Yayıncılık, 2019 Yaş: 3+


Gökkuşağı Sokağı sakinleri için sıradan bir gün... Ama o da ne? Bir anda patlamaya başlayan havai fişekler her şeyi değiştiriyor. Hem çocuklar hem de korkuyla kaçışan sokak hayvanları için!

Bu Ne Gürültü Patırtı!, yıllardır tüm dünyada pek çok kişinin keyifle izlediği, ancak epey gürültülü olmasının yanında doğaya, hayvanlara ve elbette insanlara çok büyük zararları olan havai fişek gösterilerinin gerçek yüzünü, samimi bir anlatım ve pastel tonlardaki müthiş çizimlerle gözler önüne seriyor.

Gökçe Gökçeer'in kaleminden, değişime açık olan ve dünyayı daha güzel bir yer yapmanın mümkün olduğuna inanan herkes için umut dolu bir öykü...BU NE GÜRÜLTÜ PATIRTI!

Meav Yayıncılık, 2020

Gökçe Gökçeer

Resimleyen: Yusuf Tansu Özel

Editör: Sumru Ağıryürüyen

Yaş: 7+

40 s.


Orta Afrika’daki yağmur ormanında dünyaya gelen bebek şempanze Rickie, mutluydu ve güvenli bir şekilde annesiyle birlikte yaşıyordu... Avcıların geldiği güne kadar.


İki özel hayvan arasında kurulan sıra dışı bağa dair kaleme alınan, bu güzel ve gerçeklere dayanan hikâyede, çalışmaları sonucunda pek çok öksüz kalmış şempanzeyle tanışan yazar Dr. Jane Goodall’a ait bir son söz de yer alıyor.


Rickie ve Henri

Meav Yayıncılık, 2017

Jane Goodall

Resimleyen: Alan Marks

Çeviri: Sima Özkan

Yaş: 7+

Комментарии


bottom of page