top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın Son Başvuru Tarihi Uzatıldı


6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın son başvuru tarihi, olağanüstü pandemi koşulları nedeniyle gelen talepler üzerine 1 ay uzatıldı. Katılmak isteyenlerin “Doğa sevgisi” temasıyla yazılacak öykülerini yollamak için son tarih 21 Haziran 2021 Pazartesi olarak belirlendi.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın ülke çapında duyurduğu, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması, ilk gençliğe adım atan genç öykücüleri yazmaya davet ediyor. 11 yıldır onların yazı serüvenine eşlik eden yarışma, geleceğin yazar adaylarını müjdeliyor.


11. Kez Düzenleniyor


Edebiyatçılardan oluşan seçici kurulda bu yıl Berna Durmaz, Hakan Bıçakcı, Mine Soysal, Yekta Kopan ve Dr. Müren Beykan yer alıyor. 2021 öykülerine kılavuzluk edecek cümle, Zeynep Cemali’nin Gül Sokağı’nın Dikenleri kitabından: “Muştuyu alan sokağa fırlıyor, birbirleriyle kucaklaşıyordu.”


Yarışmanın Katılım Koşulları ve Katılım Formu’na gunisigikitapligi.com adresinden erişmek mümkün.


2009 yılında aramızdan ayrılan usta öykücü Zeynep Cemali’nin roman ve öykü kitaplarından seçilen bir cümlenin kılavuzluk ettiği farklı bir temayı işleyen ve 11. Kez düzenlenen yarışmaya bugüne dek katılan binlerce genç, “kardeşlik”, “hoşgörü”, “arkadaşlık”, “umut”, “cesaret”, “adalet”, “dayanışma”, “kararlılık”, “yalan” ve “çocuklukta özgürlük” üzerine öyküler yazdı. 32 genç öykücü ödüllendirildi, 54 öğrencinin öyküsü yayımlanmaya değer bulundu.


Ödül töreni 2021 sonbaharında!


Ödüle değer görülen genç öykücüler, 2021 sonbaharında düzenlenecek törende ödüllerini, usta edebiyatçıların elinden alacaklar. Her yıl olduğu gibi yarışmada dereceye giren ve dikkati çeken öyküler “Ödüllü Öyküler Kitapçığı”nda yayımlanacak.

Comments


bottom of page