top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLitera

17. “Hişt hişt, genç Sait Faik!” Liseler Arası Öykü Yazma Yarışması başvuruları başladı

Sait Faik Abasıyanık’ın anısına Darüşşafaka Lisesi tarafından 2006’dan beri her yıl Türkiye çapında düzenlenen “Hişt Hişt, Genç Sait Faik!” Liseler Arası Öykü Yazma Yarışması'na başvurular başladı.“Nereden gelirse gelsin; dağlardan, kuşlardan, denizden, insandan, hayvandan, ottan, böcekten, çiçekten. Gelsin de nereden gelirse gelsin!.. Bir hişt sesi gelmedi mi fena. Geldikten sonra yaşasın çiçekler, böcekler, insanoğulları… Hişt Hişt!”


Mal varlığını ve eserlerinin telif hakkını Darüşşafaka’ya bağışlayan, modern Türk hikâyeciliğinin öncülerinden Sait Faik Abasıyanık’ın anısına Darüşşafaka Lisesi tarafından 2006’dan beri her yıl Türkiye çapında “Hişt Hişt, Genç Sait Faik!” Liseler Arası Öykü Yazma Yarışması düzenleniyor.


Ülkemizin “Genç Sait Faik”lerini ortaya çıkaran yarışma, Sait Faik Abasıyanık’ın gençler tarafından tanınması ve okunmasını sağlamak; gençleri yazmaya özendirmek ve geleceğin yazarlarının yetişmesine destek olmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Serbest konulu yarışmada ön elemeden geçen öyküler dereceye giren öykülerle birlikte anı kitabında yayımlanıyor.


Seçici Kurul:

Gülsün KAYA

Necdet NEYDİM

Yalçın ARMAĞAN


Son Başvuru Tarihi: 4 Mart 2022

Sonuçların açıklanması: 25 Nisan 2022


Yarışmanın katılım koşulları ve şartnamesine

adresinden ulaşabilirsiniz.

Comments


bottom of page