top of page
  • YouTube
  • IG
  • twitter
  • Facebook
Ara

2024 Çukurova Öykü Ödülü başvuruları başladı

Çukurova Belediyesi’nin düzenlediği Öykü Ödülü'nün bu yıl teması: Yalnızlık. 2024 Çukurova Öykü Ödülü’ne başvurular başladı.Çukurova Belediyesi’nin düzenlediği ve bu yıl ‘Yalnızlık’ temasıyla yapılacak 2024 Çukurova Öykü Yarışması’na başvurular, 1 Ekim 2024 tarihine kadar devam edecek.


2024 Çukurova Öykü Yarışması’na katılım koşulları:

“1. Yarışma, 18 yaş üzeri, Türkçe yazabilen -amatör, profesyonel ayrımına gitmeksizin- herkese açıktır.

2. Her yazar, yarışmaya yalnızca 1 öykü ile başvurabilir.

3. Yarışmaya gönderilen öyküler, dijital ve basılı hiçbir alanda yayımlanmamış, herhangi bir ödül almamış olmalıdır. Aksinin ispatı halinde kazanılmış tüm hakların iptali söz konusu olacaktır. 

4. Öyküler, Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto, “1,5” satır aralığında yazılacaktır. Öyküler en fazla 7 sayfa olacaktır.

5. Başvurular rumuzla yapılacaktır.

6. Gönderilen elektronik postada 2 ekli dosya bulunacaktır. Birinci dosyada öykünüz, ikinci dosyada ise kısa özgeçmişiniz ile iletişim bilgileriniz yazılı olacaktır. Her iki dosya da yarışmacının rumuzuyla kayıt edilerek, birince özgeçmiş, diğerine öykü adı eklenecektir. “RUMUZ – Özgeçmiş”/ RUMUZ – Öykü adı” şeklinde.

7. Yarışmada dereceye girenler ve seçici kurulun yayımlanmaya değer gördüğü öyküler ortak bir kitapta toplanabilecek, yarışmaya öykü gönderenler bu şartı kabul etmiş sayılacaklardır. Kitapta öyküsü yer alan yazarlara 2 adet kitap gönderilecektir.

8. Yarışmada dereceye girenlere, 2024 yılı için, 17 Mayıs 2024 tarihli 2024/7 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesindeki Tasarruf Tedbirlerine (8.Madde) istinaden para ödülü verilemeyecek, yarışmacılar teşekkür plaketi ile ödüllendirileceklerdir.

9. 1 Ekim 2024 tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

10. Sonuçlar, manevi mirasına sahip çıktığımız Yeni Adana Gazetesi’nin kuruluş tarihi olan 25 Aralık’ta basın yoluyla duyurulacak, dereceye giren yarışmacılarla ödül töreni için ayrıca iletişime geçilecektir.”Comments


bottom of page